Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083673
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Dzisiaj w całej Polsce po zakończonym Kongresie, modlimy się o trzeźwość. Niech ta intencja towarzyszy nam wszystkim. Oby ludzie uzależnieni doświadczyli wolności i nie było tego nałogu w rodzinach i narodzie. 
2. W każdy piątek o godz. 16.00 w świetlicy „Ola” próba scholii z panią katechetką Magdaleną Lichwa. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież.

3.Również w piątek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy u ks. Jacka.
4.W piątek o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty modlitewnej.
5.W piątek rozpoczniemy Nowennę przed aktem oddania Diecezji Świdnickiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to związane z zakończeniem peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej, które odbędzie się 8 października w Katedrze Świdnickiej. Już dzisiaj w zakrystii można się zapisywać na wyjazd do Katedry na tę uroczystość. Można również zapisać się na pielgrzymkę Żywego Różańca do Barda, która przypada 7 października oraz na spotkanie modlitewne do Radkowa w ramach dzieła „różaniec do granic”, które również odbędzie się w sobotę 7 października. Tego samego dnia w Bardzie spotkają się także piesi pielgrzymi w ramach epilogu Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegóły dotyczące wszystkich organizowanych wyjazdów będą podane za tydzień.
6.W sobotę o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu wrześniu w ciągu ostatnich 10 lat.
7.W przyszłą pierwszą niedzielę października Msza o godz. 9.00 z róży pana Kowalczuka, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast Msza o godz. 10.00 z roży pani Marzec.
8.W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.30 będzie pierwsze nabożeństwo różańcowe.
9.Również za tydzień w niedzielę przy kościele będzie można podpisać się pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Dotyczy to szczególnie zakazu aborcji chorych dzieci. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Komitet tej inicjatywy ma pełne poparcie Konferencji Episkopatu Polski oraz naszego Biskupa.
10. Można już wpłacać zaliczki na ferie zimowe w Bieszczadach.
11. OSP Nowa Ruda – Słupiec organizuje pomoc dla 42 pogorzelców z Lądka Zdroju. Potrzebne są koce, kołdry, środki czystości i żywność z długim terminem ważności. Dary dla poszkodowanych należy dostarczyć do GDK, Brico lub Intermarche. 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
13. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada: - w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa - w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo - w czwartek – wspomnienie św. Wacława - w piątek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała - w sobotę – wspomnienie św. Hieronima

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.