Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083728
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg


1.Zgodnie z zapowiedzią Episkopatu Polski, dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W modlitwie pamiętajmy o rodzicach oraz nauczycielach i katechetach, wspierając ich w tak ważnym dziele wychowania dzieci i młodzieży.
2.Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
3.W poniedziałek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjalnych.
4.Również w poniedziałek o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych bezpośrednio przygotowująca do sakramentu chrztu św., który będzie udzielony we wrześniu.
5.We wtorek o godz. 17.00 w Domu parafialnym spotkanie dla ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Natomiast po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
6.W środę o godz. 3.00 spod Intermarche wyjazd dla drugiej grupy na pielgrzymkę na Mazury.
7.W środę o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
8.W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu różaniec za prześladowanych chrześcijan. Można również złożyć ofiarę na ten cel.

9.W każdy piątek o godz. 16.00 w świetlicy „Ola” próba scholii z panią katechetką Magdaleną Lichwa. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież.
10.W piątek przypada w liturgii wspomnienie NMP Bolesnej. Msza o godz. 9.00 od wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek przypada również Odpust w naszym Sanktuarium. Z tej okazji o godz. 15.00 przy kościele parafialnym rozpocznie się Droga Krzyżowa na Górkę, a o godz. 17.00 w Sanktuarium ks. prałat Jerzy Kos z Nowej Rudy będzie przewodniczył sumie odpustowej. Intencja Mszy została zamówiona przez wspólnotę La Pieta. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.
11.W sobotę w Wambierzycach odbędzie się Festiwal Młodych. Organizujemy pielgrzymkę dla młodzieży z naszej Parafii. Koszt 10 zł. Wyjazd o godz. 10.00 spod Szkoły Podstawowej i powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii i w szkołach.
12.W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.15 poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci.
13.W przyszłą niedzielę na sumie będziemy się modlić za parafian, którzy we wrześniu obchodzą rocznicę chrztu św., natomiast podczas Mszy o godz. 18.00 będziemy polecać zmarłych z róży pani Drążek.
14.Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Radio Rodzina.
15.W poniedziałek 18 września o godz. 17.00 w Domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
16.Ojcowie Sercanie z Polanicy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w rekolekcjach z „Postem Daniela”, które będą trwały w dniach od 21 września do 1 października.
17.Parafia św. Jerzego w Wałbrzychu organizuje w dniach 10 – 14 października pielgrzymkę do Wilna oraz do sanktuariów północnej Polski i Podlasia. Koszt 590 zł i 65 euro. Bliższe informacje w zakrystii.
18.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
19.Serdecznie dziękuję ks. Marcinowi, Komitetowi organizacyjnemu oraz zaproszonym osobom reprezentującym różne instytucje, za przygotowanie i przeprowadzenie Pikniku parafialnego. Dziękuję wszystkim uczestnikom z naszej parafii i z innych miejsc.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.