Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083696
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca września.
* po każdej Mszy można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin,
* po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,
* o godz. 11.00 w Ścinawce Średniej Dożynki Powiatowe, a o godz. 13.00 w Lutomi Dożynki Diecezjalne,
* podczas dzisiejszej Sumy będziemy się modlić w intencji Ojczyny i Żołnierzy Wyklętych, a po Mszy nastąpi poświęcenie i złożenie przy pomniku Urny z ziemią z Łączki, gdzie byli pomordowani  i pochowani Żołnierze Niezłomni.
* po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałego planu. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa, podczas Adoracji módlmy się również w intencji przebłagania i wynagrodzenia za profanację Najświętszego Sakramentu w Lasówce k. Dusznik. 
* od godz. 11.00 zapraszamy na Górę Wszystkich Świętych na „Piknik z Pupilem”. Uroczysta Msza św. o św. Franciszku zostanie odprawiona na ołtarzu polowym o godz. 14.00, w dwóch intencjach: w intencji miłośników zwierząt oraz o Boże błogosławieństwo dla ks. Jacka z okazji imienin. Słowo Boże wygłosi ojciec Efrem z Wambierzyc. Na świętowanie ze św. Franciszkiem zostali zaproszeni goście, którzy na co dzień zajmują się pracą ze zwierzętami i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na pikniku będą stoiska: Ośrodka Rehabilitacji „Jeżyk” z Kłodzka, Stowarzyszenia „Pasjonat”, Pszczelarze z Gorzuchowa: Edward i Sebastian Szymczak, Dogoterapia z Bielawy, Gołębie - Adam Zalwowski ze Ścinawki Dolnej, Króliki - Zygmunt Nikodem - Słupiec, Zagroda ze zwierzętami - Stefan Kołbak Nowa Ruda, Papugi - Stryjski,  malowanie twarzy, zwierzęta z balonów - Agnieszka Bochenek, Animacje, dmuchane, zamki, kardiologia.
Oprócz zabawy i informacji na temat ekologii będzie tradycyjnie gastronomia – zapraszamy na kiełbaski z grilla, popcorn, frytki, ciasto, napoje, tort do licytacji.
Komitet organizujący akcję na Górze Wszystkich Świętych ma nadzieję,  że to wydarzenie przyciągnie nie tylko dzieci, do których to spotkanie jest głównie adresowane, ale też starszych parafian i gości. Komitet prosi o uwagę, aby zwierzęta nie wyrządziły nikomu krzywdy.
2.W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. Podczas Mszy będzie również okazja do spowiedzi. Życzymy dzieciom i młodzieży, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom szkoły oraz rodzicom Bożego błogosławieństwa i obfitych darów Ducha Świętego w dziele wychowania. 
3.W środę zachęcamy do modlitwy w intencji misji. Tradycyjnie będzie można w tym dniu złożyć ofiarę na cele misyjne Kościoła.
4.Również w środę o godz. 3.00 spod Intermarche wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu na Mazury.
5.W piątek przypada w liturgii święto Narodzenia NMP. W tym dniu podczas każdej Mszy św., w jedności z całym Episkopatem i Kościołem w Polsce oraz naszym Biskupem Diecezjalnym, dokonamy diecezjalnego, parafialnego i rodzinnego aktu poświęcenia Kościoła i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza o godz. 9.00 od wspólnoty Nieustającego Różańca  
6.W sobotę po Mszy o godz. 9.00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej Słupieckiej. 
7.W sobotę o godz. 15.00 Msza św. dożynkowa dla działkowców ze Słupca.
8.Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy dalszą formację w grupach duszpasterskich.
9.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10.Ojcowie Sercanie z Polanicy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w rekolekcjach  z „Postem Daniela”, które będą trwały w dniach od 21 września do 1 października.
11.Parafia św. Jerzego w Wałbrzychu organizuje w dniach 10 – 14 października pielgrzymkę do Wilna oraz do sanktuariów północnej Polski i Podlasia. Koszt 590 zł i 65 euro. Bliższe informacje w zakrystii.
12.Informujemy, że wczoraj w Borkach Wielkich, gdzie jest nowicjat ojców Franciszkanów, nasz parafianin br. Sylwan (Kacper Halat), złożył pierwszą profesję zakonną. W naszych modlitwach wspierajmy brata Sylwana podczas dalszej formacji zakonnej.
Komunikat z Sesji Rady Biskupów Diecezjalnych
Sesja Rady Biskupów Diecezjalnych odbyła się na Jasnej Górze 25 sierpnia 2017 r., w wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Obradami kierował abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Na początku obrad abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, skierował swoje słowo do zebranych biskupów diecezjalnych.
W 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej, Królowej Polski biskupi przypominają, że Rzeczpospolita jest wspólnym dobrem, za które są odpowiedzialni wszyscy jej obywatele. Katechizm Kościoła Katolickiego wskazuje, że suwerenne, demokratyczne państwo prawa jest wielką wartością (por. KKK 1904). Jego budowanie domaga się nieustanego usprawniania i reformowania. Powinno dokonywać się to w duchu wzajemnego szacunku i dialogu wszystkich obywateli; w atmosferze życzliwości i odpowiedzialności; bez uprzedzeń i krzywdzących posądzeń oraz na fundamencie prawdy i powszechnie uznawanych i niewzruszonych zasad etycznych. Niech troska o naszą Ojczyznę mobilizuje wszystkich ludzi dobrej woli do zaangażowania, a wierzących także do gorliwej modlitwy.
Biskupi wyrażają współczucie i solidarność ze wszystkimi poszkodowanymi w wyniku nawałnic, jakie dotknęły ostatnio niektóre regiony naszego kraju. Jednocześnie dziękują za wszelką pomoc, która została im udzielona ze strony wielu osób i podmiotów życia państwowego, samorządowego i społecznego. Biskupi proszą o dalsze wsparcie osób dotkniętych kataklizmem oraz zachęcają do włączania się w działania Caritas.
Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce kontynuują prace nad „Wytycznymi” odnośnie do duszpasterstwa małżeństw i rodzin. Korzystając z dotychczasowych bogatych doświadczeń duszpasterskich oraz wierni nauczaniu Kościoła, w duchu adhortacji papieża Franciszka „Amoris Laetitia”, pragną jak najskuteczniej odpowiedzieć na potrzeby i wyzwania, przed jakimi stoją dziś małżeństwa i rodziny. Biskupi polscy kolejny raz wyrażają wdzięczność i uznanie dla wszystkich, którym na sercu leży dobro i świętość małżeństwa i rodziny.
Z wielką nadzieją na skuteczne doprowadzenie do pozytywnego końca, biskupi diecezjalni przyjmują kolejną inicjatywę społeczną mającą na celu prawną ochronę życia dzieci poczętych. Podpisy pod tym projektem obywatelskim będą zbierane przez wolontariuszy.
Biskupi diecezjalni po raz kolejny wyrażają swoje poparcie dla projektu ustawy, który został przedstawiony przez NSZZ Solidarność w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę. Ufają, że inicjatywa tego związku zawodowego i znaczące poparcie społeczeństwa nie zostaną zlekceważone, a Parlament Rzeczypospolitej Polskiej przywróci narodowi polskiemu niedzielę jako wartość religijną, rodzinną, kulturową i społeczną.
W lipcu i sierpniu wiele pielgrzymek przybyło na Jasną Górę i do innych sanktuariów. Pasterze Kościoła katolickiego dziękują wszystkim pielgrzymom oraz pielgrzymom duchowym za świadectwo wiary i modlitwę.
Z Jasnej Góry – w przeddzień głównych uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – księża biskupi błogosławią umiłowanej Ojczyźnie oraz wszystkim rodakom w kraju i za granicą. Jednocześnie polecają Chrystusowi, Boskiemu Nauczycielowi, dzieci, młodzież, wychowawców i katechetów rozpoczynających niebawem rok szkolny.
Podpisali: biskupi diecezjalni zgromadzeni na Jasnej Górze

 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.