Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083687
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Witamy serdecznie gości, którzy przybyli do naszej parafii i naszego miasta na wakacje i urlopy. O godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych. O godz. 17.30 nieszpory niedzielne i o godz. 18.00 wieczorna Msza św. Dziś w naszej parafii po każdej Mszy św. można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę na poszkodowanych przez ostatnie nawałnice.
2.W czwartek Godzina Święta od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla klas 4,5,6 oraz starszych. Ofiary składane na Świdnickie Seminarium Duchowne od wiernych i Towarzystwa Przyjaciół WSD.
3.W I piątek spowiedź św. o godz. 17.00 dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich na rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 18.00 Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 będziemy pamiętać w modlitwie o pomordowanych żołnierzach, duchownych i o ofiarach II wojny światowej. W kaplicy Domu Pomocy Społecznej wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 – do godz. 15.00, które zakończy modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.
4.Do chorych kapłan uda się w I piątek około godz. 10.00.
5.W I sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po Mszy św. różaniec i po południu różaniec o godz. 17.30.
6.W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca:
- o godz. 9.00 Msza św. z Róży p. Rucińskiej. Po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca,
- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu ofiarowana o Dary Ducha Świętego i opiekę MB, o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym dla dzieci, młodzieży, dyrekcji, nauczycieli, katechetów i rodziców,
- przez całą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci. 
7.W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w Ścinawce Średniej będzie suma odpustowa z racji powiatowych dożynek. W ten dzień o godz. 12.20 poświęcenie urny z ziemią z Łączki, gdzie byli pomordowani i pochowani żołnierze wyklęci. O godz. 13.00  w Lutomi Msza św. dożynkowa Diecezji Świdnickiej, na podziękowanie za tegoroczne zbiory i dary ziemi
8.Wyjazd do Gietrzwałdu na Mazury 6 września o godz. 3.00. Spotkanie przedpielgrzymkowe 28 sierpnia po wieczornej Mszy św.
9.Wyjazd do Barda na spotkanie Rodziny Radia Maryja 28 sierpnia o godz. 16.30. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii. 
10.W niedzielę 3 września o godz. 11.00 rozpoczynamy "Piknik z Pupilem". Uroczysta Msza św. o św. Franciszku zostanie odprawiona na ołtarzu polowym o godz. 14.00, w dwóch intencjach: w intencji miłośników zwierząt oraz o Boże błogosławieństwo dla ks. Jacka z okazji imienin. Słowo Boże wygłosi ojciec Efrem z Wambierzyc. Na świętowanie ze św. Franciszkiem zostali zaproszeni goście, którzy na co dzień zajmują się pracą ze zwierzętami i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na pikniku będą stoiska: Ośrodka Rehabilitacji Jeży z Kłodzka, Stowarzyszenia ″Pasjonat″, Pszczelarze z Gorzuchowa: Edward i Sebastian Szymczak, Dogoterapia z Bielawy, Gołębie - Adam Zalwowski ze Ścinawki Dolnej, Króliki - Zygmunt Nikodem - Słupiec, Zagroda ze zwierzętami - Stefan Kołbak Nowa Ruda, Papugi - Stryjski,  Malowanie twarzy, zwierzęta z balonów - Agnieszka Bochenek, Animacje, dmuchane zamki, kardiologia
Oprócz zabawy i informacji na temat ekologii będzie tradycyjnie gastronomia – zapraszamy na kiełbaski z grilla, popcorn, frytki, ciasto, napoje, tort do licytacji.
Komitet organizujący akcję na Górze Wszystkich Świętych ma nadzieję,  że to wydarzenie przyciągnie nie tylko dzieci, do których to spotkanie jest głównie adresowane, ale też  i starszych parafian, i gości ze swoimi pupilami. Komitet prosi też, by zrobić wszystko, aby zwierzęta nie zrobiły sobie, ani też nikomu krzywdy. Prosimy drogich parafian o upieczenie ciasta.
11.W środę kancelaria parafialna czynna będzie tylko od godz. 15.00 do 17.00.
12.Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl. Zapraszamy również do sklepiku parafialnego, w którym można nabyć wartościowe książki, kalendarze parafialne na rok 2018 oraz dewocjonalia.
13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Posłaniec Serca Jezusowego, Przewodnik Katolicki, Nasza Arka, Rycerz, Mały Rycerz Niepokalanej, Msza św.
14.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek – św. Augustyna, we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.