Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251044
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

1.Witamy serdecznie gości, którzy przybyli do naszej parafii i naszego miasta na wakacje i urlopy. O godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych. O godz. 17.30 nieszpory niedzielne i o godz. 18.00 wieczorna Msza św.
2.O godz. 9.00 ks. Stanisław Kuczaik ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców odprawi Mszę św. jubileuszową z racji 60-lecia kapłaństwa. Jubilatowi składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich łask Bożych na dalsze lata.
3.Z racji przypadających imienin ks. Jacka, Duszpasterstwo parafii składa serdeczne życzenia imieninowe czcigodnemu solenizantowi: wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona. Msza św. w intencji ks. Jacka będzie 3 września o godz. 14.00 na Górze Wszystkich Świętych.
4.Msza św. z Róży p. Józefów będzie w sobotę o godz. 9.00. Msza św. za zmarłych w miesiącu sierpniu przez ostatnie 10 lat i za polecanych w modlitwach w naszym kościele będzie w sobotę o godz. 18.00
5.Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Gietrzwałdu na Mazury prosimy o uregulowanie całości należności za pielgrzymkę do dziś, 20 sierpnia, u ks. Marcina. Mamy jeszcze parę wolnych miejsc na termin 6-9 września. Spotkanie przedpielgrzymkowe 28 sierpnia po wieczornej Mszy św.
6.Wyjazd do Barda na spotkanie Radia Maryja 28 sierpnia. Zapisy w zakrystii. 
7.Wpatrzeni i wsłuchani w nauczanie Piotra naszych czasów – papieża Franciszka, zatroskanego o każdego człowieka, ale też zatroskanego o świat przyrody, chcemy – jak wiele parafii w Polsce w tym czasie –  modlić się za miłośników zwierząt  i  po Mszy św. pobłogosławić przybyłe zwierzęta. Tak jak co roku błogosławimy domy, samochody, zioła, ziarno, tak też chcemy to uczynić odnośnie zwierząt. Z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Nowa-Ruda, parafian, gości na drugi "Piknik z Pupilem" w Niedzielę trzeciego września. Piknik rozpoczynamy o godz. 11.00. Uroczysta Msza św. o św. Franciszku zostanie odprawiona na ołtarzu polowym o godz. 14.00, a zabawę piknikową przez całe popołudnie prowadzić będzie zespół ″Podzamcze Boy's″ z Kłodzka. Cała akcja ma połączyć przyjemne z pożytecznym, zabawę – z wiedzą o zwierzętach i przyrodzie.
Na świętowanie ze św. Franciszkiem zostali zaproszeni goście, którzy na co dzień zajmują się pracą ze zwierzętami i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oprócz zabawy i informacji na temat ekologii będzie tradycyjnie gastronomia – zapraszamy na kiełbaski z grilla, popcorn, frytki, ciasto, napoje, tort do licytacji.
Komitet organizujący akcję na Górze Wszystkich Świętych ma nadzieję,  że to wydarzenie przyciągnie nie tylko dzieci, do których to spotkanie jest głównie adresowane, ale też  i starszych parafian, i gości ze swoimi pupilami. Komitet prosi też, by zrobić wszystko, aby zwierzęta nie zrobiły sobie, ani też nikomu krzywdy.
Niech encyklika Laudato si’, mi’ Signore papieża Franciszka będzie zachętą  do troski o świat stworzony przez Boga i do promocji ekologii w dzisiejszym świecie.
9.Policja Powiatu Kłodzkiego apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze i samotnie mieszkające, które stają się ofiarami przestępstw. Pojawia się wielu oszustów, którzy chcą nieuczciwie wyłudzić pieniądze, podając się za wnuczka czy pracowników różnych firm i instytucji. Należy zachować ostrożność, nie wpuszczać do domu i zawsze w takich sytuacjach dzwonić na Policję.
10.Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl. Zapraszamy również do  sklepiku parafialnego, w którym można nabyć wartościowe książki, kalendarze parafialne na rok 2018 oraz dewocjonalia.
11.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Echo Medjugorie, Przewodnik Katolicki, Zeszyty Odnowy.
12.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek– św. Piusa X, we wtorek – NMP Królowej, w środę – św. Róży z Limy, we czwartek – św. Bartłomieja, w sobotę – NMP Częstochowskiej.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.