Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083695
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Witamy serdecznie gości, którzy przybyli do naszej parafii i naszego miasta na wakacje i urlopy.
2.Dzisiaj porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Msza św. w Sanktuarium o godz. 14.00, a Nieszpory o godz. 17.30.
3.W poniedziałek rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Pielgrzymom życzymy dobrej pogody, siły, zdrowia i wielu łask oraz zapewniamy o naszej modlitwie. Można jeszcze zapisać się do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Dotyczy to osób, które nie mogą iść pieszo, ale pragną wspierać pielgrzymów modlitwą. Zapisy w zakrystii. Natomiast 9 sierpnia nasza parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, aby dołączyć do pieszych pielgrzymów i wspólnie zakończyć Pieszą Pielgrzymkę. Jest jeszcze kilak wolnych miejsc. W przyszłą niedzielę zostanie podana dokładna godzina wyjazdu.
4.We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Kościół bardzo zachęca w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu i trzeźwości. Niech to będzie intencja ofiarowana za uzależnionych.     
5.W środę zachęcamy do modlitwy w intencji misji. Tradycyjnie będzie można w tym dniu złożyć ofiarę na cele misyjne Kościoła.
6.W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. W tym dniu można złożyć ofiarę na potrzeby Seminarium.
7.W pierwszy piątek miesiąca:
- od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu,
- od godz. 10.00 odwiedziny chorych,
- od godz. 17.00 spowiedź.
8.W pierwszą sobotę miesiąca zachęcamy do modlitwy i komunii świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30 różaniec wynagradzający.
9.W przyszłą niedzielę po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin, aby po wakacjach mogły korzystać z posiłków.
10.Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.15 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za czas  „Wakacji z Bogiem” w Zębie k. Zakopanego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
11.Zapraszamy do odwiedzin sklepiku parafialnego, w którym można nabyć wartościowe książki, kalendarze parafialne na rok 2018 oraz dewocjonalia. Są również do odebrania płyty z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej dla tych, którzy je wcześniej zamówili. W sklepiku można nabyć różańce oraz informatory o Wspólnocie Sióstr Benedyktynek w Zakliczynie. Dobrowolna ofiara będzie cegiełką na remont klasztornego Kościoła. Siostry Benedyktynki zapewniają o modlitwie w intencji ofiarodawców. 
12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Wstań, Źródło, Droga.
13.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli
- we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
- w piątek – wspomnienie św. Jana Vianneya
- w niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego
14.Informujemy, że przy naszym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych trwały kolejne prace. Tym razem została wykonana elewacja zewnętrzna na budynku, w którym znajduje się kuchnia, magazyn i toalety. Dalsze prace są zaplanowane na wrzesień.
15.Jako duszpasterze Parafii życzymy parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Życzymy udanych oraz szczęśliwych wakacji i urlopów. Tym, którzy będą pracować i zostają w domu również życzymy wielu łask. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.                               
Komunikat Świdnickiej Kurii Biskupiej
Drodzy Parafianie, w weekend 5-6 sierpnia 2017r., na terenie Galerii Victoria, Tesco Szczawno-Zdrój, Zamku Książ, parafii wałbrzyskich pw. Świętej Trójcy, Zesłania Ducha Świętego, Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców „Pomóż Kubusiowi i Innym”. Akcja ta dedykowana jest 6-letniemu chłopcu pochodzącemu z Wałbrzycha choremu na anemię aplastyczną. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. JE Biskup Ignacy Dec objął tę akcję honorowym patronatem.
                                                                                   +Adam Bałabuch
                                                                                  Wikariusz Generalny

 

 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.