Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083699
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Witamy serdecznie gości, którzy przybyli do naszej parafii i naszego miasta na wakacje i urlopy.
2.Dzisiaj po Mszy o godz. 12.30 pobłogosławimy pojazdy i będziemy się modlić za kierowców i podróżujących z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa. Błogosławieństwo pojazdów będzie również po Mszy o godz. 14.00 na Górze Wszystkich Świętych przy naszym Sanktuarium. Przy tej okazji dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek w ramach inicjatywy Miwa Polska – jeden grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Ofiary będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
3.Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
4.We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. Proboszcza Krzysztofa z okazji imienin.
5.W sobotę o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu lipcu z ostatnich 10 lat.
6.Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii. Można również zapisać się do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Dotyczy to osób, które nie mogą iść pieszo, ale pragną wspierać pielgrzymów modlitwą. Zapisy również w zakrystii. Natomiast 9 sierpnia nasza parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, aby dołączyć do pieszych pielgrzymów i wspólnie zakończyć Pieszą Pielgrzymkę. Koszt 50 zł i zapisy w zakrystii.   
7.Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl oraz do odwiedzin sklepiku parafialnego, w którym można nabyć wartościowe książki, kalendarze parafialne na rok 2018 oraz dewocjonalia. Są również do odebrania płyty z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej dla tych, którzy je wcześniej zamówili. W sklepiku można nabyć różańce oraz informatory o Wspólnocie Sióstr Benedyktynek w Zakliczynie. Dobrowolna ofiara będzie cegiełką na remont klasztornego Kościoła. Siostry Benedyktynki zapewniają o modlitwie w intencji ofiarodawców. 
8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Słowo Boże wśród nas, Wiara Patriotyzm Sztuka, Wzrastanie, Źródło.
9.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi
- we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
- w środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP
- w sobotę – wspomnienie św. Marty
10.Policja Powiatu Kłodzkiego apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze i samotnie mieszkające, które stają się ofiarami przestępstw. Pojawia się wielu oszustów, którzy chcą nieuczciwie wyłudzić pieniądze, podając się za wnuczka czy pracowników różnych firm i instytucji. Należy zachować ostrożność, nie wpuszczać do domu i zawsze w takich sytuacjach dzwonić na Policję.
11.Jako duszpasterze Parafii życzymy parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Życzymy udanych oraz szczęśliwych wakacji i urlopów. Tym, którzy będą pracować i zostają w domu również życzymy wielu łask. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.