Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083656
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg


1.Witamy serdecznie gości, którzy przybyli do naszej parafii na wakacyjny wypoczynek. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego wypoczynku. Tym zaś, którzy muszą pracować, czy nie mogą wyjechać, również życzymy wielu łask Bożych.
2.Dzisiaj porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Również o godz. 14.00 Msza św.  w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych. Nieszpory niedzielne  o godz. 17.30.
3.W poniedziałek o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do Sakramentu Chrztu św.
4.W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych  w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Po Mszy św. będzie różaniec i procesja wokół kościoła. Jedną z intencji będzie zamówiona z roży p. Zielińskiej intencja za propagatora Jerycha różańcowego.  
5.W piątek po Mszy o godz. 9.00 różaniec za prześladowanych. Również będzie można złożyć ofiarę na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
6.W przyszłą niedzielę podczas sumy o godz. 12.30 będziemy się modlić za przeżywających rocznicę Sakramentu Chrztu św., który przyjęli w miesiącu lipcu. To bardzo dobra okazja, aby podziękować Bogu za łaskę Chrztu i dar wiary oraz poprosić o umocnienie w wierze dla wszystkich chrześcijan.
7.Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl. Zapraszamy również do  sklepiku parafialnego, w którym można nabyć wartościowe książki, kalendarze parafialne na rok 2018 oraz dewocjonalia. Również są już do odebrania płyty z nagraniem Pierwszej Komunii Świętej dla tych którzy je wcześniej zamówili.
8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Echo z Afryki, Źródło, Cuda i Łaski Boże, Echo Medjugorie, Posłaniec La Salette, Promyczek Dobra, Ziemia Święta. 
9.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- we wtorek – święto św. Benedykta, patrona Europy
- w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
- w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury
10. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej na Jasną Górę. Z naszej parafii wraz z pielgrzymami pójdzie ks. Proboszcz.  Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii. 

Zaproszenie na XIV Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (31.07 - 09.08.2017 r.)
Drodzy diecezjanie
Zechciejcie przyjąć ten serdeczny zwrot: „BARDZO KOCHANI PĄTNICY” tak, jak on naprawdę brzmi, nie zaś, jako jedynie zwyczajną grzeczność. Ogromna wdzięczność przepełnia serce Waszego Biskupa za zachwycający odzew na apel o udział w pielgrzymkach. Przez 13 lat przeszło przez nasze 10-dniowe „Rekolekcje w Drodze” ponad 12 tysięcy uczestników. W pierwszej przedpielgrzymkowej odezwie Pierwszego Biskupa Świdnickiego w 2004 roku znalazły się słowa: „Trzeba granice tej nowej diecezji wydeptać stopami pielgrzymów”. Czuje się, że je „wydeptaliście”! Czuje się, że „wydeptaliście” nie tylko ścieżki, ale „potoki”, „rzeczki” i „rzeki”, którymi płyną z Serca Polski do Serca Diecezji zdroje łask! Przyjmijcie potrójne pielgrzymie „Bóg zapłać!”, „Bóg zapłać!”, „Bóg zapłać!”. Przyjmijcie też serdeczne błogosławieństwo jednakowo mocne i wy, którzy pójdziecie już po raz kolejny, może nawet czternasty, i wy, którzy w tym roku zameldujecie się w szeregach „pątniczych bohaterów” po raz pierwszy.Rok 2017 jest tak bardzo ważny! Pomyślcie: stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej, trzystulecie koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej i nasza diecezjalna duma: koronacja Obrazu Matki Bożej Świdnickiej w pamiętną sobotę 13 maja, gdy w tym samym czasie papież Franciszek kanonizował w Fatimie Hiacyntę i Franciszka. Rok 2017 spontanicznie stał się rokiem na wskroś Maryjnym. W Fatimie Matka Boża potwierdziła zapowiedź Pana Jezusa z Apokalipsy, że „na koniec Jej Niepokalane Serce zwycięży”, że szatan zostanie definitywnie pokonany. Co miała Maryja na myśli, mówiąc: „na koniec”, nie wiemy. Widzimy na pewno, że w setną rocznicę takiej zapowiedzi piekło wpadło w szał i panikę. Tyle zła i nieprawości, tyle bluźnierstw przeciw Bogu i nienawiści między ludźmi świat jeszcze nie widział. Dlatego przejmijcie się głośnym wołaniem Waszego Biskupa: pójdźmy na pielgrzymkę! Trzymajmy się razem! Uchwyćmy się kurczowo ręki Maryi.., ale razem! W jedności! Jak zawsze, „Ziemia Wałbrzyska”, grupa „6” wyjdzie z Wałbrzycha z kościoła pw. Świętych Aniołów Stróżów już 30 lipca po Mszy św. o godz. 11.00. Będzie to niedziela. Główny nurt pielgrzymkowy zainauguruje pielgrzymkę w katedrze świdnickiej w poniedziałek 31 lipca Mszą św. o godz. 10.00. Tego samego dnia wyjdzie z Kłodzka grupa „3”, „Ziemia Kłodzka”, po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku. We wtorek 1 sierpnia wyruszy grupa „4”, Ziemia Ząbkowicka”, odprawiwszy najpierw o godz. 12.00 Mszę św. w kościele pw. św. Anny w Ząbkowicach. W środę 2 sierpnia wszystkie nurty pielgrzymkowe połączą się w całość w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach. Stanie się to na Mszy św. o godz. 6.30. Na Jasną Górę nasza 14. Piesza Pielgrzymka dotrze w środę 9 sierpnia. Powitanie na wałach rozpocznie się o godz. 7.30, zaś o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie tegorocznych rekolekcji.
Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy, jak zawsze, do grupy „7” Duchowego Uczestnictwa. Niech stanie się zadość pięknemu zwyczajowi, że na ostatni dzień i na ostatnią Mszę św. dojeżdżają do Częstochowy pielgrzymi z całej diecezji. Niech to będzie taki wielki dzień jedności naszej diecezji u stóp Pani Jasnogórskiej.
Dzień przed zakończeniem pielgrzymki, we wtorek 8 sierpnia, Wasz Biskup będzie miał zaszczyt poprowadzić o godz. 21.00 Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję „Trwam” i Radio Maryja. Wy, którzy będziecie już w Częstochowie, zechciejcie jak najliczniej przybyć do Kaplicy Cudownego Obrazu. Wy zaś, którzy pozostaniecie w swoich domach na terenie całej diecezji, włączcie o godz. 21.00 stację Radio Maryja lub Telewizję Trwam i wyśpiewajmy razem: „JESTEM! PAMIĘTAM! CZUWAM! Z błogosławieństwem pasterskim Wasz biskup Ignacy Dec

 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.