Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083700
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Z tej racji:
* po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,
* po każdej Mszy można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin,
* po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według planu:
- o godz. 13.30 – renciści, emeryci i osoby samotne,
- o godz. 14.00 – ojcowie i matki z Żywego Różańca,
- o godz. 15.00 – grupa La Pieta, Apostolstwo Modlitwy, wspólnota Nieustającego Różańca, która zaprasza w tym czasie na rozważanie Drogi Krzyżowej,
- o godz. 16.00 – wspólnota Krwi Chrystusa, czciciele Serca Jezusowego i Bożego Miłosierdzia,
- o godz. 17.00 – Odnowa w Duchu Świętym i KSM. Nieszporów dzisiaj nie będzie.
2.Rano o godz. 8.00 grupa dzieci i młodzieży wraz z ks. Marcinem i wychowawcami, wyjechała na Wakacje z Bogiem do Zębu k. Zakopanego. Życzymy udanego wypoczynku i zapewniamy o naszej modlitwie.
3.Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych.
4.W naszej parafii witamy serdecznie nowego wikariusza, ks. Jacka Piskrzyńskiego, który przybył do nas z Kamieńca Ząbkowickiego. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu łask w posłudze duszpasterskiej oraz dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie parafialnej. Oficjalne przywitanie ks. Jacka będzie dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.15.
5.Informujemy również, że z dniem 1 lipca nastąpiła zmiana proboszcza naszej parafii. Ks. Prałat Jerzy Czernal, dotychczasowy proboszcz, przeszedł na emeryturę, ale nadal pozostaje wśród nas. Bardzo dziękujemy Ks. Prałatowi za owocną posługę proboszcza, za pokorną i skromną służbę oraz wszelkie dobro, którego nie jesteśmy w stanie wyliczyć. Wielkie Bóg zapłać. Cieszymy się, że Ks. Prałat pozostaje razem z nami i prosimy o dalsze wspieranie księży i parafian mądrością, cenną radą, dobrym sercem i kapłańską służbą. W zawiązku z tym decyzją Biskupa Świdnickiego nowym proboszczem został mianowany  ks. kanonik Krzysztof Iwaniszyn. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Ignacy Dec  w obecności zaproszonych księży, dokona kanonicznego przekazania parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą wspólnotę parafialną i jej duszpasterzy.
6.W środę zachęcamy do modlitwy w intencji misji. Tradycyjnie będzie można w tym dniu złożyć ofiarę na cele misyjne Kościoła.
7.W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. W tym dniu można złożyć ofiarę na potrzeby Seminarium.
8.W pierwszy piątek miesiąca:
- od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu,
- od godz. 10.00 odwiedziny chorych,
- od godz. 17.00 spowiedź.
9.W sobotę po Mszy o godz. 9.00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej Słupieckiej. 
10.W przyszłą niedzielę o godz. 4.00 rano spod Intermarche wyjazd pielgrzymów do Częstochowy na doroczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. 
11.Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl. Zapraszamy również do  sklepiku parafialnego, w którym można nabyć wartościowe książki, kalendarze parafialne na rok 2018 oraz dewocjonalia. Od dzisiaj są już do odbiory płyty z nagraniem Pierwszej Komunii Świętej dla tych którzy je wcześniej zamówili.
12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Rycerz Niepokalanej, Źródło, Różaniec, Msza Święta, W drodze, Wiara Patriotyzm Sztuka, L’osserwatore Romano (nr 3, 4, 5).
13.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- w poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła,
- w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
- w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli.
14.Na zakończenie jeszcze raz wyrażamy wdzięczność ks. Marcinowi oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu parafialnego przy naszym Sanktuarium. Dziękujemy sponsorom i fundatorom bonów i nagród. Dziękujemy parafianom i gościom za obecność i udział w święcie naszej wspólnoty parafialnej. 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.