Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083684
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg


1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, w związku z tym:
* po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,
* po każdej Mszy można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich Rodzin,
* po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według
2.Dziś przy kościele zbiórka dobrowolnych ofiar na odbudowę zniszczonego szpitala w Aleppo w Syrii. Z złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
3.Z okazji zakończenia roku katechetycznego składamy serdeczne podziękowanie Księżom: Marcinowi, Adamowi, p. Marioli Ligorowskiej, p. Magdalenie Lichwa, p. Aleksandrze Konarkowskiej.
4.Dzisiaj o godz. 11.00 na Górze Wszystkich Świętych pożegnanie Ks. Adama.
5.Ks. Adam idzie do  parafii w  Głuszycy, a na jego miejsce przychodzi Ks. Jacek Piskrzyński z Kamieńca Ząbkowickiego. Przywitanie Ks. Jacka będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11: 15
6.Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają dziewczęta od lat 18 - stu do klasztoru w Kłodzku na rekolekcje. Rekolekcje odbędą się 7 VII 2017r o godz. 17:30, a zakończą w niedziele  9 VII 2017 r. o godz. 13:00.
7.Msza Święta za śp. Ks. Zdzisława Żmudzińskiego, byłego Ks. Proboszcza będzie w poniedziałek o godz. 18:00. Msza Święta od wspólnoty Krwi Chrystusa,  dziękczynna za otrzymane łaski będzie w przyszłą niedzielę  o godz. 8:00.
8.W  czwartek w uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7:00 w kaplicy DPSu i w kościele o godz. 9:00 i 18:00. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. Odpustowa uroczysta suma w Bożkowie o godz. 18:00.
9.W sobotę 1 lipca Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi. Po Mszy i  o  godz. 17:30 Różaniec wynagradzający.
10.Informujemy, że dzisiaj to jest 25 czerwca odbędzie się Parafiada, czyli Festyn parafialny przy naszym Sanktuarium. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 14.00. Rozpoczęcie Festynu już o godz. 11.00. W programie m. in. występy dzieci z Ludwikowic oraz Przedszkola „Bajka”; występy Zespołów: „Katarzynki” ze Ścinawki Średniej oraz „Retro”. Gwiazdą Festynu będzie „Kapela Janicki” z Czarnego Boru. Ponadto zapowiadamy Kącik dla dzieci, a w nim dmuchane zjeżdżalnie, zabawa przy pomocy animatorów, oraz pokazy i wiele innych ciekawych atrakcji. Nie zabraknie jedzenia i napojów, wśród których warto wymienić indyki i szynki z rożna oraz kiełbaski i kaszanki z grilla, a także różne słodkości. Prosimy o upieczenie ciast. Podczas Festynu można będzie nabyć cegiełki, które dodatkowo zostaną rozlosowane, a za wygrane losy przewidziane są atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.
11.Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
w środę:  Św. Ireneusza – biskupa i męczennika
w czwartek:  Uroczystość Św. Apostołów: Piotra i Pawła
12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Wzrastanie, Źródło, Mały Gość Niedzielny, Posłaniec La Salette, Ola i Jaś, Droga, Źródło, Nasza Arka, Wychowawca.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.