Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy do obejrzenia

 

Informacje


Odsłon artykułów:
510876
  • dsw.jpg
  • fatima.jpg
  • gloscie.jpg
  • nabozenstwo_majowe_fb_cover.jpg
  • prymicje.jpg
  • wniebowst.jpg

Ogłoszenia

1.Dzisiaj w naszej Parafii:
- O godz. 11.15 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
- O godz.  12.30 nowo wyświęcony ks. Mariusz Maluszczak odprawi Mszę św. prymicyjną. Uroczystość Prymicji rozpocznie się już o godz. 11.30 w domu rodzinnym(oś. Wojska Polskiego 23/5/9), skąd w procesji ks. Prymicjant przyjdzie do kościoła. W imieniu ks. Mariusza serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.                    
- O godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
- O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 18.00 wieczorna Msza św.
2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:
- Od godz. 16.30 Godzina Święta i okazja do spowiedzi dla dzieci z klas III, IV, V, VI oraz dla starszych.
- Tradycyjnie tego dnia można złożyć dobrowolną ofiarę od wiernych i Towarzystwa Przyjaciół na potrzeby Seminarium. 
- W tym dniu wypada również Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy, aby zawsze żyły w jedności z Jezusem i wzrastały w łasce u Boga i u ludzi.
- Czwartek to także pierwszy dzień miesiąca czerwca. W związku z tym zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30, szczególnie dla dzieci, młodzieży i pracujących oraz w niedzielę o godz. 17.30. 
3.W pierwszy piątek miesiąca:
- Od godz. 7.30 Adoracja w kaplicy DPS, którą zakończy modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
- Odwiedziny chorych od godz. 10.00.
- Od  godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla młodzieży oraz dla starszych.
4.W pierwszą sobotę miesiąca:
- O godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
- Po Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 17.00 różaniec wynagradzający. Odpowiadając na apel Maryi z Fatimy, zachęcamy do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca.
5.W sobotę wieczorem wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy do kościoła na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 20.00 uroczystą liturgią wigilii Zesłania. Następnie będzie pantomima oraz czas na wspólnotową i indywidualną modlitwę. O godz. 23.00 zostanie odprawiona Eucharystia, podczas której będziemy prosić o dary Ducha Świętego. Niniejsze zaproszenie skierowane jest do wszystkich parafian.    
6.W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa obecnie nowenna przygotowująca nas do Zielonych Świąt. Przyszła niedziela to również pierwsza niedziela miesiąca, a więc:
- O godz. 9.00 Msza św. od Roży pana Kowalczuka. Po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca.
- O godz. 11.15 nowo wyświęcony ks. Gniewomir Flis odprawi Mszę św. prymicyjną. Uroczystość rozpocznie się już o godz. 10.30 na oś. Wojska Polskiego nr 7. W imieniu ks. Gniewomira również zapraszamy na uroczysty dzień Jego Prymicji.  
- Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
- Przez całą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci. 
7.Trwa wydawanie kart kwalifikacyjnych na Wakacje z Bogiem w Zębie k. Zakopanego. Karty można pobrać u ks. Marcina lub pani Pedagog w Gimnazjum i należy je oddać do końca maja. Natomiast do 10 czerwca prosimy o dokonanie wpłaty pełnej kwoty.   
8.W sobotę 10 czerwca odbędzie się 293 Piesza Pielgrzymka Noworudzian do Barda. Organizatorem jest Parafia św. Mikołaja. Parafie w Drogosławiu oraz nasza, chcą się dołączyć się do wspólnego pielgrzymowania. Każda wspólnota parafialna wyjdzie ze swojego kościoła parafialnego. Spotkamy się w ustalonym miejscu, skąd już razem pójdziemy do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary do Barda. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii.  
9.Nasza parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Gietrzwałdu i na Mazury. Do końca maja należy dokonać wpłaty zaliczki. Bliższe informacje na stronie internetowej oraz na plakatach. 
10.Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję: SOS Mama w potrzebie. Jednocześnie informuje, że zostało zebranych bardzo dużo darów które przekazano na rzecz Domu Samotnej Matki w Głogowie.
11.Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl
12.Zapraszamy do sklepiku parafialnego, w którym można nabyć wartościowe książki, kalendarze parafialne na rok 2018 oraz inne dewocjonalia.
13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Źródło, Ola i Jaś, Cuda i Łaski Boże, Mały Gość Niedzielny.
14.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
- w środę – święto Nawiedzenia NMP
- w czwartek – wspomnienie św. Justyna
- w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy 

 

 

 

 

 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.