• 1.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • twoj_jezu3.jpg

Ogłoszenia

Dzisiaj w Parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie po Mszy o godz. 12.00 rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tym świadectwie wiary.

We wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele próba sypania kwiatków. Bardzo prosimy dzieci o przyjście na te próby i o wzięcie udziału w procesji Bożego Ciała. Również prosimy parafian o przynoszenie kwiatów do sypania.

W środę o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i katechetom oraz parafianom życzymy pięknych wakacji i urlopów.

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. będzie następujący: w kaplicy o godz. 7.00, a w kościele o godz. 8.30, 10.00, 11.15 – uroczysta Msza św., a następnie procesja do czterech ołtarzy i wieczorna Msza o godz. 18.00. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach, jak dotąd. Pamiętajmy, aby przyozdobić okna mieszkań i domów emblematami eucharystycznymi. Zapraszamy Orkiestrę Górniczą do wzięcia udziału w procesji. Prosimy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe o przyjście na procesję w strojach liturgicznych.

Od czwartku codziennie w ramach Oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy wieczornej. Również podczas Oktawy zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

W uroczystość Bożego Ciała podczas Mszy o godz. 11.15 podziękujemy ks. Marcinowi, ks. Jackowi i klerykowi Łukaszowi, którzy z dniem 24 czerwca kończą posługę w naszej Parafii. Niech wspólna modlitwa, obecność i wdzięczność będą pięknym darem dla księży.

W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.00 na parkingu przy basenie już po raz drugi zabrzmi Sygnał Miłosierdzia – koncert uwielbienia Jezusa. Ponad 100 osób wystąpi w chórze i orkiestrze oddając chwałę Bogu. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W sobotę dzieci i młodzież naszej Parafii wyjeżdżają na Wakacje z Bogiem do Chłapowa. Zbiórka przy Intermarche o godz. 6.30. Dziękuję ks. Marcinowi za zorganizowanie tych wakacji oraz wychowawcom za pomoc. Życzymy udanego wypoczynku.

W sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będziemy przeżywać Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa ks. prałata Jerzego Czernala. Uroczystość rozpocznie się już o godz. 12.00 przy plebani, skąd w procesji Złoty Jubilat w asyście Orkiestry Górniczej przejdzie do kościoła. Homilię wygłosi Ks. Biskup Ignacy Dec.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Koszt 70 zł, a zapisy w zakrystii.

Wczoraj ministranci i młodzież KSM byli na wycieczce w Zatorze. Dziękuję ks. Jackowi za zorganizowanie tego wyjazdu oraz kl. Łukaszowi i rodzicom za pomoc i opiekę.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Ks. Prałatowi z okazji Złotego Jubileusz Kapłaństwa składamy moc serdecznych życzeń. Natomiast dzisiaj urodziny obchodzi ks. Marcin, z tej okazji życzymy mocy Ducha Świętego. Z kolei ks. Jacek urodziny będzie przeżywał za tydzień, a więc już dzisiaj niech przyjmie od nas najlepsze powinszowania.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

KOMUNIKAT WIKARIUSZA GENERALNEGO:

Drodzy Diecezjanie, bieżący rok to czas naszego dziękczynienia za XV lat istnienia diecezji świdnickiej. Jej pierwszym Pasterzem, ustanowionym przez św. Jana Pawła II został JE ks. bp Ignacy Dec. Biskup Świdnicki, który jest naszym Ojcem i Bratem, nie tylko świętuje w tym roku 15. rocznicę sakry biskupiej, ale jednocześnie obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. W najbliższą sobotę, 22 VI czerwca br., o godz. 11.00 w świdnickiej katedrze dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Św. dziękując Bogu za dar powołania. To święto naszego Pasterza niech stanie się dla nas, dla duszpasterzy i wszystkich diecezjan świętem i okazją do otoczenia modlitwą i ludzką życzliwością naszego Księdza Biskupa, któremu zostało przez 15 laty powierzone niełatwe i odpowiedzialne zadanie budowania od podstaw najmłodszej polskiej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego Księdza Biskupa wszystkich kapłanów i wiernych świeckich. Niech nasza liczna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej wdzięczności i uznania dla tak gorliwie przez Księdza Biskupa pełnionej posługi pasterskiej.  Biskup Ignacy zwykł powtarzać, że obecność jest pierwszym darem dla osoby, niech zatem nasza modlitwa w katedrze stanie się znakiem naszej solidarności i wdzięczności wobec Pasterza naszej diecezji.

bp Adam Bałabuch – wikariusz generalny

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Irenę Sobańską, Helenę Radziwoń i Franciszka Zięba, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.