• a.1.1.jpg

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Parafia św. Katarzyny w Nowej Rudzie – Słupcu

21 Niedziela Zwykła, 25 sierpnia 2019 roku

1. Witamy gości, którzy przebywają w naszej Parafii na wakacjach i urlopach. Parafianom oraz gościom życzymy błogosławionego wypoczynku.

2. Dziś o 15.00 w kaplicy DPS-u modlitwa w intencji pokoju.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej

Wtorek – wspomnienie św. Moniki

Środa –wspomnienie św. Augustyna

Czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sobota – Msza zbiorowa za zmarłych

4. W przyszłą niedzielę o godz. 8:30 Msza z róży p. Rucińśkiej, a po niej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast po Sumie Adoracja według stałych dyżurów.

5. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

Drodzy Diecezjanie, a zwłaszcza umiłowani rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, działkowicze Tak dawniej jak i dziś dożynki są ważnym świętem nie tylko dla rolników, ale i dla wszystkich ludzi, gdyż przypominają nam, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb. Uroczystości dożynkowe to nie tylko święto dziękczynienia Panu Bogu i ludziom, ale to także dobra okazja do refleksji i uświadomienia sobie, jak przemienny i różnorodny jest rytm życia: narodziny i śmierć, koniec zimy i nadejście wiosny, zasiew i zbieranie plonów. Tegoroczne nasze diecezjalne Święto Plonów będzie miało wyjątkową rangę. Dzięki otwartości Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, które wybrało należącą do terytorium naszej diecezji Niemczę, włączymy się w Dożynki Wojewódzkie. Nasze wspólne dziękczynienie i świętowanie, które przypadnie w niedzielę 8 IX br.  rozpocznie się  o godz. 11.30 Mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w NiemczyZwiązku z tą nadzwyczajną okolicznością łączącą dożynki wojewódzkie z diecezjalnymi tym bardziej zapraszam Was wszystkich drodzy diecezjanie do licznego udziału w naszym wspólnym dziękczynieniu Panu Bogu za tegoroczne dary, które wydała ziemia i trud poniesiony przez ludzi dolnośląskiej wsi. Ponadto proszę by każdy dekanat naszej diecezji miał podczas dożynek swoją delegację wraz z wieńcem. Ufam, że staniemy razem w Niemczy do wspólnej modlitwy, by jako ludzie wiary i wdzięczni za plony pól, ogrodów, sadów powierzyć siebie i naszych rolników dobremu Bogu, który nie przestaje o nas się troszczyć.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

7. Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Jadwigę WYDRĘ i Helenę GNUTEK, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz