• b.jpg.jpgb.jpg
  • rok.jpg
  • rokduch.j.b.jpg

Ogłoszenia

Dzisiaj XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości.

W niedzielę 2 września o godz. 12.00 rozpoczynamy "Piknik z Pupilem". Uroczysta Msza św. o św. Franciszku zostanie odprawiona na ołtarzu polowym o godz. 14.00, w dwóch intencjach: w intencji miłośników zwierząt oraz o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, katechetów, wychowawców, dyrekcji i rodziców. Na świętowanie ze św. Franciszkiem zostali zaproszeni goście, którzy na co dzień zajmują się pracą ze zwierzętami i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na pikniku będą stoiska: warsztaty decoupage – motywy zwierzęce na słoiczkach, malowanie twarzy, warsztaty lepienia zwierząt z gliny, stoisko Psia Karma, producent smyczy z Lewina Kłodzkiego, projekt FUTRO, tresura psów, ornitolodzy – opowieści o lotach ptaków, obrączkowanie, siatki na motyle i owady, Dogoterapia, Jerzy dla Jeży, ule, kręcenie balonów, bańki mydlane, wystawa fotograficzna Tomasz Proszek – zwierzęta w obiektywie, weterynarz, Papugi, zwierzęta z balonów, Animacje, Zielona Pracownia, zabawy z DJ. Będziemy gościć również Uniwersytet Trzeciego Wieku i wolontariuszy p. Magdaleny Schmidt. Będzie też zagroda zwierząt.

Oprócz zabawy i informacji na temat ekologii będzie tradycyjnie gastronomia – zapraszamy na kiełbaski z grilla, popcorn, frytki, ciasto, napoje, tort do licytacji.

Komitet organizujący festyn na Górze Wszystkich Świętych ma nadzieję, że to wydarzenie przyciągnie nie tylko dzieci, do których to spotkanie jest głównie adresowane, ale też i starszych parafian, i gości ze swoimi pupilami. Komitet prosi, by zrobić wszystko, aby zwierzęta nie zrobiły sobie, ani też nikomu krzywdy. Prosimy drogich parafian o upieczenie ciasta.

Spotkanie Komitetu organizującego to wydarzenie 23 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

Spotkanie dla pielgrzymów udających się w dniach 19-22 września br. do Warszawy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbędzie się w Domu Parafialnym 27 sierpnia o godz 19.00.

W sobotę 25 sierpnia o godz 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w miesiącu sierpniu w ciągu ostatnich 10 lat.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu wczorajszego spotkania na Górce, podsumowującego „Wakacje z Bogiem 2018”.

W tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

we wtorek – św. Piusa X, papieża

w środę – Najświętszą Maryję Pannę Królową

w piątek – św. Bartłomieja, apostoła.

Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl.

Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, a tym, którzy już wyjeżdżają, życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Zapewniamy Was o naszej pamięci modlitewnej. Zapraszamy znowu w nasze progi, abyśmy się mogli spotkać i wspólnie pomodlić. Szczęść Boże.