• g1.jpg

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Parafia św. Katarzyny w Nowej Rudzie – Słupcu

1 Niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019 roku

1. Dzisiaj po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałych dyżurów.
  2. Po każdej Mszy dobrowolna zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.
  3. Zapraszamy serdecznie na Roraty od poniedziałku do soboty: w kaplicy o godz. 7:00 i w kościele o godz. 18:00. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież z lampionami.
  4. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. w intencji byłego proboszcza, ś.p. ks. Andrzeja Kolbusza z okazji 26 rocznicy śmierci.
  5. W środę z okazji „Barbórki” o godz. 9:00 Ksiądz Biskup Ignacy Dec odprawi uroczystą Mszę św. w intencji górników i ich rodzin oraz za zmarłych górników.
  6. W Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17:00 Godzina Święta z okazją do spowiedzi oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. W Pierwszy Piątek Miesiąca:

-  od 7:30 do 15:00 w kaplicy DPS Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- od godz. 9:30 odwiedziny chorych,

- od 17:00 okazja do spowiedzi,

- po Mszy wieczornej KSM organizuje w Domu Parafialnym dla dzieci wieczór ze św. Mikołajem

- o 19:00 Droga Krzyżowa na Górkę w intencji Parafian. Nie będzie Kręgu Biblijnego.

8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy o godz. 9:00 oraz o godz. 17:15 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu:

- po Mszy o godz. 11:15 poświęcenie medalików dzieciom z klas III,

- od godz. 12:00 do 13:00 w kaplicy DPS Godzina Łaski,

- po każdej Mszy zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie,

- taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.

10. Można już nabywać świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11. W tym tygodniu osoby upoważnione rozpoczną roznosić opłatki wigilijne i kalendarze parafialne.

12. W kościele jest już ustawione Drzewko Dobroci. Tradycyjnie w naszej Parafii jest to konkretna pomoc dzieciom potrzebującym wsparcia. Na każdym aniołku jest napisane, co dziecko potrzebuje. Przy tej okazji bardzo dziękuję księżom wikariuszom, pani pedagog Joannie Zielińskiej i paniom katechetkom za pomoc w organizacji tego dzieła.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

14. Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Janinę Palenica, Jana Dąbrowskiego, Włodzimierza Walkowiaka i Marię Kochanik, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii