• aorszak_baner1.jpg
  • apkolednicy_misyjni.jpg

Ogłoszenia

1. Dzisiaj dzieci i młodzież ze wspólnot duszpasterskich: ERM, LSO, KSM, przygotowali „Jarmark Świąteczny”. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby formacyjne tych wspólnot.
  1. Po Mszy o godz. 11.15 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus.
  1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
  1. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Bractwa św. Józefa.
  1. Od środy do soboty od godz. 16.00 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi. Prosimy, aby przed Świętami skorzystać z sakramentu pokuty, tak, by w pełni uczestniczyć w liturgii świątecznej.
  1. W środę o godz. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich wspólnot parafialnych z prośbą o jedność i Boże błogosławieństwo. Serdecznie wszystkie wspólnoty zapraszamy.
  1. W czwartek o godz. 15.00 spowiedź chorych w Domu Pomocy.
  1. W piątek od godz. 10.00 odwiedzimy chorych w domach, którzy pragną przed Świętami przyjąć komunię św. Zgłoszenia do środy w zakrystii.
  1. W piątek podczas Mszy wieczornej będziemy się modlić przez wstawiennictwa św. Rity. Po Mszy nabożeństwo z obrzędem poświęcenia róż.
  2. W sobotę w Domu Parafialnym od godz. 10.00 do 12.00 można odbierać paczki dla dzieci (paczki odbierają rodzice lub opiekunowie). Z tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim „Aniołkom” za dar serca. Dziękujemy za zorganizowanie „Drzewka dobroci” ks. Marcinowi, pani pedagog Joannie Zielińskiej, pani pedagog Małgorzacie Malach – Barańcow, pani katechetce Marioli Ligorowskiej oraz dzieciom z Eucharystycznego Ruchu Młodych.
  3. W sobotę ostatnie Roraty. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z naklejkami. Będą nagrody za liczny udział. W tym dniu również otrzymamy „Światełko Betlejemskie”. Będzie można je odpalić i zabrać do domu.
  4. W przyszłą niedzielę 24 grudnia nie będzie Mszy o godz. 18.00 z racji Wigilii. Już dzisiaj zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 w kaplicy oraz o północy w kościele parafialnym.
  5. W dniu 31 grudnia po Mszy o godz. 11.15 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą gwiazdę kolędniczą.
  6. Informujemy, że 6 stycznia 2018 roku, odbędzie się tradycyjnie w naszej Parafii Orszak Trzech Króli. Obecnie trwa organizacja, a szczegóły są na stronie internetowej Parafii. Jednocześnie prosimy, aby parafianie również przygotowali się do tego wydarzenia. Najpierw prosimy o modlitwę w tej intencji oraz przygotowanie zewnętrzne. Polega ono na dobraniu czerwonego koloru (ubrania, szaliki, chusty, czapki, balony, itp.).
  7. Natomiast 7 stycznia przejdą po naszej parafii Kolędnicy Misyjni, czyli dzieci z naszej wspólnoty, które w ten sposób zbierając ofiary, przeznaczą je na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.
  8. W styczniu nasza Parafia organizuje Obóz Zimowy w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży. W związku z tym należy u ks. Marcina i u pani pedagog odebrać karty kwalifikacyjne i dostarczyć już wypełnione z aktualnymi badaniami dzieci do 21 grudnia. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na zimowisko odbędzie się 21 grudnia o godzinie 18.00. Do tego czasu prosimy o uregulowanie całości opłaty za obóz.
  9. Bardzo dziękujemy za pomoc duszpasterską ks. Bogdanowi Wolniewiczowi oraz Pawłowi Kilimnikowi.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: ś.p. Katarzyny Łusiewicz, Małgorzaty Makarońskiej, Michała Szewieło. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.