• chmielowski.jpg
  • gloscie.jpg
  • IMG_5472.jpg

Ogłoszenia

1.Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Radio Rodzina.
2.Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
3.W poniedziałek o godz. 17.00 w Domu parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
4.We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Bractwa św. Józefa.
5.W każdy piątek o godz. 16.00 w świetlicy „Ola” próba scholii z panią katechetką Magdaleną Lichwa. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież.
6.W piątek o godz. 18.00 Msza św. oraz nabożeństwo do św. Rity.
7.Również w piątek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy u ks. Jacka.
8.W przyszłą niedzielę wypada ogólnopolski dzień modlitw o trzeźwość narodu. Módlmy się  o łaskę trzeźwości i wolności dla uzależnionych.
9.Parafia św. Jerzego w Wałbrzychu organizuje w dniach 10 – 14 października pielgrzymkę do Wilna oraz do sanktuariów północnej Polski i Podlasia. Koszt 590 zł i 65 euro. Bliższe informacje w zakrystii. Termin zapisów tylko do wtorku.
10.W kościele parafialnym oraz w Sanktuarium w ramach testu wprowadzono nowy system Świeczników Wotywnych, uważany za najbezpieczniejszy. Czas testu to jeden miesiąc,  a późnij zostanie podjęta decyzja o ewentualnym pozostawieniu. Ofiary ze świec będą przeznaczone na potrzeby naszych kościołów.
11.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
12.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski
- we wtorek – wspomnienie bł. ks. Gerharda Hirschfeldera
- w środę – wspomnienie świętych męczenników koreańskich
- w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
- w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio