Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290271
 • e1.jpg
 • e4.jpg
 • e5.jpg
 • e6.jpg

Ogłoszenia

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Parafia św. Katarzyny w Nowej Rudzie – Słupcu

28 Niedziela Zwykła, 13 października 2019 roku

 

 

 1. W ramach przeżywanego dzisiaj Dnia Papieskiego, zapraszamy przed kościół na „kremówki papieskie”, kawę i herbatę. Można tam zobaczyć wystawę związaną  z papieżem, wartościowe książki z nauczaniem papieskim. Jest również możliwość bezpłatnego badania ciśnienia i cukru, a to dzięki uprzejmości Szpitala w Polanicy. Od godz. 12.00 będziemy wspólnie śpiewać dla Jana Pawła II przy akompaniamencie pana Adama Bodzka. Wystąpi również pan Daniel Kopeć, nasz organista, wraz ze skrzypaczką. Zakończenie o godz. 14.00. Po każdej Mszy św. można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera w nauce zdolną młodzież z ubogich rodzin.
 2. Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj o godz. 17.15.
 3. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Papieski w wykonaniu naszego chóru, młodzieży KSM, zespołu instrumentalnego oraz orkiestry symfonicznej.
 4. Przypominamy, że podczas dzisiejszej Mszy o godz. 18.00, spotkanie mają uczniowie klas VI, VII i VIII. Po Mszy prosimy pozostać na koncercie.
 5. W poniedziałek modlitwą i ofiarami wspieramy prześladowanych chrześcijan.
 6. W czwartek imieniny obchodzi Biskup Ignacy Dec. Przy tej okazji pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.
 7. W czwartek o godz. 23.15 wyjazd spod Intermarche na pielgrzymkę do Wilna Szlakiem Miłosierdzia.
 8. W piątek kandydaci do bierzmowania wyjeżdżają z ks. Kamilem, p. katechetką Magdaleną i nauczycielami, na pielgrzymkę do Krakowa, miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II. 
 9. W przyszłą niedzielę podczas Sumy będziemy się modlić za dzieci, które rok temu w październiku przyjęły sakrament chrztu św. Zapraszamy rodziców z tymi dziećmi na Mszę św. i błogosławieństwo okolicznościowe.
 10. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć naszego rodaka, ks. Andrzeja Walerowskiego, który wygłosi homilię na każdej Mszy św. Po Mszy będzie prosił o dobrowolną ofiarę do puszek na pomoc przy remontach, które podejmuje w niewielkiej Parafii.
 11. Dziękujemy chłopcom, którzy dołączyli do grona ministrantów. Jeszcze w tym tygodniu można się zapisać u ks. Bartosza. Serdecznie zachęcamy. Spotkanie w piątek o 19.00.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zaangażowały się i pomogły przygotować Dzień Papieski.
 13. Dziękuję również za złożone ofiary na potrzeby inwestycyjne Parafii.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Dziś szczególne życzenia kierujemy do nauczycieli i pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 15. Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p.: Urszulę SIEWRUK i Teresę SIBORSKĄ których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

 

 Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.