Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262310
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Świętowanie Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy w gronie kapłańskim w Wigilię o godz. 12.00. Do stołu wigilijnego razem z księżmi zasiedli również pracownicy parafii. Po odczytaniu Ewangelii według św. Łukasza (2,1-14) i słowie księdza Proboszcza Krzysztofa wszyscy wzięli opłatki do rąk i złożyli sobie nawzajem serdeczne życzenia. Często pojawiało się w nich życzenie „by w Twoim sercu narodził się Jezus”. Z uśmiechem na twarzy i pokojem w sercu, ale i zgłodniali przystąpiliśmy do spożywania pysznych dań przygotowanych przez panią gospodynię. Aż żal tylu dobrych rzeczy nie skosztować! Po posiłku rozpoczęło się kolędowanie i zapalanie sztucznych ogni. Na koniec, zwyczajem ostatnich lat, wszyscy obdarowali się nawzajem miłymi upominkami. Po tak miłej wieczerzy wszyscy udali się do swoich rodzin i bliskich, by po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy usiąść z nimi do stołu. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.