Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271348
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

„Misje odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana” - mówił Jan Paweł II i podkreślał, że:”...każdy chrześcijanin jest powołany, by być misjonarzem i świadkiem...Nie wystarczy odkryć Chrystusa, trzeba Go nieść innym!”

Tydzień misyjny w naszej parafii jest zatem czasem, gdy w natłoku wielu spraw zatrzymujemy się nad misjonarzami, krajami misyjnymi i potrzebami misji oraz tym w jaki sposób my także możemy być misjonarzami. W tym roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zaprasza młodych ludzi do wspólnego odkrywania „smaków” owoców Ducha Świętego zarówno w modlitwie, zabawie jak i działaniach charytatywnych. Podążając za tym zaproszeniem razem z ks. Marcinem i siostrą Katarzyną dnia 26 października 2018 roku „wyruszyliśmy w podróż” z Nowej Rudy do Zambii, kosztując po drodze bogatych w witaminy owoców oraz poznając dzięki Biblii, owoce Ducha Świętego. Miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie towarzyszyły nam podczas przygotowywania wspólnej sałatki owocowej. Banany, winogrona, ananasy, jabłka i gruszki wzmocniły nasze ciało ale nie zapomnieliśmy równocześnie o duchu oraz o drugim człowieku. Właśnie drugim człowieku, np. małej Karolinie, która mieszka w Zambii, kraju dwa i pół raza większym od Polski, kraju w którym pokojowo żyje obok siebie 72 plemiona. Kraju, w którym jednymi z głównych problemów jest ubóstwo i choroby dziesiątkujące miejscową ludność i wreszcie kraju, w którym marzeniem dzieci jest móc chodzić do szkoły. To dla tej małej dziewczynki, której wcale jeszcze nie znamy przygotowaliśmy list i nasiona marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika, kalarepy, buraków i kalafiora. My wpływ warzyw na nasze zdrowie poznaliśmy na podstawie prezentowanej na warsztatach Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej a Ona dzięki naszym nasionkom pozna smak warzyw, które może wyrosną na jałowych glebach Zambii w porze suchej, kiedy panuje największy głód. O Janie Pawle II mówiono, że stał się wszystkim dla wszystkich, przez tak charakterystyczne dla Niego :”bycie z ludźmi i wśród ludzi”. Choć Zambia jest tak daleko od Polski, to serca dzieci biją tak samo a słowa przyjaźń, miłość i pokój zawsze znaczą to samo.

Cześć Karolinko!

Być może, gdy otrzymasz ten list, będziesz zaskoczona, że ktoś zupełnie nieznany pisze do Ciebie. Dlatego też na początku chcielibyśmy się przedstawić. Pochodzimy z dalekiej Polski, z małego miasteczka położonego w niezbyt wysokich, ale starych górach. Jesteśmy Twoimi rówieśnikami i - podobnie jak Ty - chodzimy do szkoły, w której uczymy się wielu ciekawych rzeczy. Wolny czas staramy się spędzać w gronie przyjaciół. Lubimy biegać, tańczyć i czytać ciekawe książki, ale najbardziej pociąga nas poznawanie nowych ludzi.

W tym tygodniu w naszej parafii przeżywaliśmy tydzień misyjny, podczas którego dużo rozmawiamy o misjach i pracy misjonarzy na innych kontynentach. Dzięki tym lekcjom poznaliśmy bliżej Afrykę i problemy jej mieszkańców. W czasie jednego z takich spotkań dowiedzieliśmy się o Twoim istnieniu i zapragnęliśmy Cię poznać. Bardzo nas ciekawi, jak wygląda Twoja szkoła, czego się w niej uczysz i co lubisz robić. Może znajdziesz czas i odpiszesz na nasz list. Będziemy czekać.

Bardzo Cię pozdrawiamy: dzieci z Nowej Rudy Słupiec

Więcej informacji o warsztatach na stronach: https://swidnica.gosc.pl/doc/5124250.Podzielili-sie-owocami-Ducha-z-Karolina oraz http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/aktulanosci/154-owocowa-katecheza-w-nowej-rudzie

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.