Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262293
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

23 kwietnia to dzień imienin ks. Prałata Jerzego Czernala, obchodzonych w słupieckiej parafii od ponad trzydziestu lat. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 uroczystą Mszą święta, której przewodniczył solenizant. Kazanie do noworudzian wygłosił ks. Proboszcz Józef Siemasz ze Świebodzic, dyrektor ekonomiczny Kurii Świdnickiej. Kaznodzieja przybliżył żywot św. Wojciecha i św. Jerzego. Przypominając kapłanów upodobnionych do Jezusa Dobrego Pasterza,  mówił: „Trzeba się nam zupełnie spalać dla Królestwa Bożego i drugiego człowieka”. Po komunii św.  przyszedł czas na imieninowe życzenia od wszystkich grup parafialnych, zwieńczone pieśnią „Życzymy, życzymy” zagraną przez orkiestrę górniczą. Po nich ks. Proboszcz Krzysztof podziękował przybyłym gościom i zaprosił na poczęstunek. Życzymy ks. Prałatowi, wieloletniemu proboszczowi w Słupcu, sił i pogody ducha. Niech nam żyje wiele, wiele lat, a doświadczenie, które zdobył,  niech służy innym kapłanom w mieście i w dekanacie. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.