Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1240880
  • 1.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg
  • twoj_jezu3.jpg

Rekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) – w katolicyzmie kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. W naszej parafii było nam dane przeżyć rekolekcje adwentowe, niezwykły dla nas czas, w którym mogliśmy wysłuchać Słowa Bożego, głoszonego przez rekolekcjonistę- O. Witolda Radowskiego –Redemptorystę z Tuchowa. Począwszy od 10 grudnia- niedzielnej Mszy Św. Ojciec Witold dawał niezwykłe świadectwo wiary. Postawił nam szereg pytań, przede wszystkim o naszą wiarę. Jaka ona jest?  Czy my mówiąc: Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego jesteśmy w pełni świadomi tego wyznania wiary? A dziś, podczas gdy oczekujemy na narodzenie Pana Jezusa, gdy czuwamy- to właśnie czas Adwentu winien być tym momentem dla każdego z nas, kiedy powinniśmy sobie odpowiedzieć na te pytania. Powinniśmy zawsze dbać o naszą wspólnotę parafialną, bo tylko ta oparta na modlitwie, życzliwości, dobrym słowie, wdzięczności, miłości, nadziei a przede wszystkim wierze, będzie doskonała. Nie możemy zadawać pytania: Gdzie jesteś Boże? Bo przecież nawet w chwilach trudnych Bóg jest przy nas, ma swój plan, chociaż czasem ten Boży plan nie jest po naszej myśli i  jest nam ciężko zrozumieć to, jaką drogę Pan dla nas wybrał. Wzorem do naśladowania jest dla nas Maryja – Matka, która patrzyła na śmierć swojego Jedynego Syna. Ona jest wśród nas- Nasza Matka. Jezus do nas mówi, tylko zechciejmy go wysłuchać, nie stawiajmy warunków. Ojciec Rekolekcjonista w poniedziałek wygłosił konferencję dla młodzieży, natomiast we wtorek do małżeństw i rodziców. W słowie skierowanym do rodziców podkreślił wagę wychowania, szukania relacji, umiejętności rozmowy z dzieckiem. Mówił, jak ważne jest to, by umieć dziś w dobie smartfonów, komputerów znaleźć czas, by być rodziną, która potrafi rozmawiać, bawić się, wspólnie się modlić. Niech ten czas rekolekcji będzie umocnieniem naszej wiary jako więzi z Bogiem – usłyszeliśmy na zakończenie od Ojca Witolda, który udzielił nam błogosławieństwa. A my wspólnota parafialna wraz z  kwiatami i życzeniami jako wyraz wdzięczności za dane nam piękne świadectwo, za głoszone Słowo Boże, ofiarujemy dar modlitwy.Ten czas rekolekcji adwentowych jest dla nas cennym doświadczeniem, pozwalającym jeszcze pełniej oczekiwać na Boże Narodzenie, otworzyć z jeszcze większą miłością serca dla Dzieciątka Jezus, gorliwiej modlić się, z wiarą i nadzieją czuwać. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.