Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083163
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

Drogami wiary i rozumu Czy można udowodnić istnienie Boga? Pod takim hasłem odbył się wykład w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji Świdnickiej 23 października o godzinie 17:00, gdzie wraz z ks. Jackiem udali się nasi parafianie, aby usłyszeć odpowiedź na postawione wcześniej pytanie. Aula seminarium duchownego zapełniła się po brzegi, aby usłyszeć wykład ks. dr Grzegorza Szumera - filozofa, rektora seminarium częstochowskiego. Wykład był bardzo ciekawy, opierający się na Drogach św. Tomasza. Panel dyskusyjne po zakończeniu wykładu był bardzo ożywiony, aby zadać pytanie prowadzącemu, a w ten sposób uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, które może i powinno się rodzić czy Bóg naprawdę istnieje. Dziś odbył się pierwszy wykład. W planach są jeszcze trzy wykłady na ten rok szkolny i katechetyczny. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 11 grudnia na temat ,,Skąd wiemy, że to, co Pismo Święte mówi o Bogu, jest prawdą? Bardzo serdecznie zapraszam na ten wykład, który może pomóc nam w zrozumieniu Pana Boga. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.