• baner_franciszek_na_strone.jpg
  • gloscie.jpg
  • wakacje-z-Bogiem.jpg

Skauci Europy

Chcę ci podarować przepis na świętość: po pierwsze, radość; po drugie, obowiązki związane z nauką i modlitwą; po trzecie, czynienie dobra względem wszystkich.” Tak Św. Jan Bosko mówił do swoich podopiecznych. Tak zachęcał do dawania przez chłopców świadectwa o Chrystusie. Radość to znak pokoju w sercu. Radość to znak, że Bóg ma swoje właściwe miejsce w życiu. Radość to sposób na dzisiejszy świat. Św. Jan Bosko często mówił, że szatan boi się ludzi radosnych. Taka jest właśnie młodość. Zabawa, dobry uśmiech i otwarte serce. Od 1września w naszej parafii istnieje koło "Skauci Europy”, które będzie działało w każdy czwartek w Szkole Podstawowej nr 7. Dba ono nie tylko o sprawność fizyczną, wiedzę, zasady dobrego wychowania, ale przede wszystkim kładzie duży nacisk na budowanie więzi między uczniami. Młody człowiek na "Skautach Europy" ma się czuć dobrze i być zadowolonym z przebywania z drugim. Od 11 września patronem Koła jest Św. Jan Bosko, wielki Patron, który całe życie poświęcił młodym ludziom. Niech święty z XIX wieku przybliża nam radość w codzienne szare dni.ks. Marcin.