Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262373
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Wszystko, co dobre i piękne szybko się kończy. Tak czekaliśmy na wakacje, by odpocząć, zobaczyć piękno tego świata, nabrać sił, a tu... już po wakacjach. Warto przypomnieć sobie jeszcze na nowo te piękne chwile i za nie Bogu podziękować. A co w tym czasie działo się w naszej Wspólnocie Parafialnej? A działo się, i to dużo!

13 lipca o godz. 4.00 z parkingu spod Centrum Handlowego w Słupcu członkowie Koła Radia Maryja wraz z nowym opiekunem, ks. Marcinem Zawadą, udali się na autokarową pielgrzymkę Kół Radia Maryja na Jasną Górę. Była to okazja do zapoznania się i podzielenia doświadczeniami przedstawicieli kół podczas przejazdu. Po modlitwie i zawierzeniu pielgrzymów grupa z pieśnią na ustach ruszyła do Czarnej Madonny. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Ze świętym Janem Pawłem II odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi”. Około godziny 9.30, po wspólnej pamiątkowej fotce, grupa z ks. Marcinem i prezesami Kół wyruszyła na błonia częstochowskie, by oczekiwać na Mszę świętą. Z okazji XXIII pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę homilię wygłosił J.E. ks. abp Zygmunt Zimowski. W homilii mówił: „Drogi Bracie i Droga Siostro – czy jestem człowiekiem, który chce odnowy samego siebie i całego naszego narodu? Czy modlę się o dar Ducha Świętego, aby w każdym ludzkim sercu zwyciężyła prawda? A prawda jest tylko jedna. Nie raz w telewizji mówi się o dwóch prawdach. To nie jest prawda! Czy szczerze wołam codziennie do Maryi: Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie – to znaczy, zgodnie z myślą św. Jana Pawła II – nie chcę Polski, która by mnie nic, ale to nic nie kosztowała. Maryjo, jestem przy Tobie, bo nie chcę, aby doszło do osłabienia, a może i zniszczenia tego, co stanowi autentyczne dziedzictwo całych polskich pokoleń. Maryjo, jestem przy Tobie w imię prawdy, bo tylko prawda – a nie kłamstwo, obłuda i dwulicowość – nadaje kształt miłości i na trwałe odnawia oblicze ziemi, tej ziemi”. Po Mszy świętej, około godziny 19.00 wracaliśmy do Nowej Rudy - Słupca z radością, że mogliśmy jako jedna Rodzina spotkać się przy boku Naszej Matki i Królowej.

 

Również w miesiącu lipcu przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszeni Młodych z ks. Adamem i diakonem Sebastianem udali się na rowerową pielgrzymkę do Wambierzyc. Tu też była okazja do zapoznania się z nowym księdzem, który będzie opiekował się grupą. Po pokłonieniu się Matce Bożej Królowej Rodzin, Pani Ziemi Kłodzkiej, i uczestnictwie we Mszy świętej młodzi wraz z księdzem i diakonem udali się na pizzę. Rozmowy trwały i trwały, ale niestety trzeba było wracać do domu i obowiązków.

W miesiącu sierpniu natomiast odbyło się formacyjne spotkanie Bractwa Świętego Józefa. Po sprawdzeniu obecności i przedstawieniu opiekuna grupy - ks. Marcina, omówiono kalendarium pracy Bractwa i plany na nowy rok duszpasterski. Z Błogosławieństwem Bożym i uśmiechem na twarzy zakończyło się to pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej.

Dziękujemy Bogu za czas wakacji. Niech z oczyszczoną duszą wejdziemy w nowy rok szkolny katechetyczny. ks. Marcin.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.