• baner_franciszek_na_strone.jpg
  • gloscie.jpg
  • wakacje-z-Bogiem.jpg

Rodzina Radia Maryja

W Niedziele 10 VII br. z naszej parafii, razem z parafiami z Nowej Rudy,  Barda i okolic odbyła się pielgrzymka grup Rodziny Radia Maryja do tronu naszej Matki Maryi Królowej Polski na Jasna Górę. Centralnym punktem dnia była uroczysta Eucharystia na Wałach Jasnogórskich. Mszy Świętej przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.  Podczas homilii Ks. Arcybiskup mówił, że: ”Kościół w Polsce powołany jest  do tego, by zakorzeniony w Chrystusie przez Chrzest wyznawał z pokorą i odwagą wiarę w Niego, świadcząc o tym czynami Miłosierdzia”. Ks. Arcybiskup podkreślał również, że: „zadaniem Kościołów jest wychowywanie serc, które przyjdą z pomocą cierpiącym, którzy uciekają przed wojną, prześladowaniami i śmiercią”. Hasłem tegorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam  było „Gdzie Chrzest, tam Nadzieja”. Na jasnej Górze oprócz osobistych intencji,  wszyscy mieli okazje, aby podziękować naszej Matce za to wielkie dzieło Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także za 1050 lat od chwili, gdy nasza Ojczyzna przyjęła Chrzest. Warto również i trzeba Panu Bogu razem podziękować za ten radosny przeżyty Niedzielny dzień na pierwszym miejscu z Panem Bogiem i z  naszą pielgrzymkową wspólnotą u tronu naszej kochanej Matki Maryi Królowej Polski. Ks. Adam

Wszystko, co dobre i piękne szybko się kończy. Tak czekaliśmy na wakacje, by odpocząć, zobaczyć piękno tego świata, nabrać sił, a tu... już po wakacjach. Warto przypomnieć sobie jeszcze na nowo te piękne chwile i za nie Bogu podziękować. A co w tym czasie działo się w naszej Wspólnocie Parafialnej? A działo się, i to dużo!

13 lipca o godz. 4.00 z parkingu spod Centrum Handlowego w Słupcu członkowie Koła Radia Maryja wraz z nowym opiekunem, ks. Marcinem Zawadą, udali się na autokarową pielgrzymkę Kół Radia Maryja na Jasną Górę. Była to okazja do zapoznania się i podzielenia doświadczeniami przedstawicieli kół podczas przejazdu. Po modlitwie i zawierzeniu pielgrzymów grupa z pieśnią na ustach ruszyła do Czarnej Madonny. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Ze świętym Janem Pawłem II odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi”. Około godziny 9.30, po wspólnej pamiątkowej fotce, grupa z ks. Marcinem i prezesami Kół wyruszyła na błonia częstochowskie, by oczekiwać na Mszę świętą. Z okazji XXIII pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę homilię wygłosił J.E. ks. abp Zygmunt Zimowski. W homilii mówił: „Drogi Bracie i Droga Siostro – czy jestem człowiekiem, który chce odnowy samego siebie i całego naszego narodu? Czy modlę się o dar Ducha Świętego, aby w każdym ludzkim sercu zwyciężyła prawda? A prawda jest tylko jedna. Nie raz w telewizji mówi się o dwóch prawdach. To nie jest prawda! Czy szczerze wołam codziennie do Maryi: Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie – to znaczy, zgodnie z myślą św. Jana Pawła II – nie chcę Polski, która by mnie nic, ale to nic nie kosztowała. Maryjo, jestem przy Tobie, bo nie chcę, aby doszło do osłabienia, a może i zniszczenia tego, co stanowi autentyczne dziedzictwo całych polskich pokoleń. Maryjo, jestem przy Tobie w imię prawdy, bo tylko prawda – a nie kłamstwo, obłuda i dwulicowość – nadaje kształt miłości i na trwałe odnawia oblicze ziemi, tej ziemi”. Po Mszy świętej, około godziny 19.00 wracaliśmy do Nowej Rudy - Słupca z radością, że mogliśmy jako jedna Rodzina spotkać się przy boku Naszej Matki i Królowej.

Czytaj więcej: Ale to już było...