Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271359
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Ministrant podczas kolędy? Po co? Trzeba uświadomić sobie, że kolęda jest wizytą, którą duszpasterze składają rodzinom zamieszkałym na terenie ich parafii. Wizyta duszpasterska w okresie bożonarodzeniowym to głównie polski zwyczaj.  Istotą tych odwiedzin jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo Boże dla danej rodziny na nowy rok. W Kościele ministranci są potrzebni, by posługiwać przy ołtarzu i pomagać księdzu oraz wiernym w sprawowaniu liturgii. Podobnie podczas wizyty duszpasterskiej ministranci są potrzebni, by we właściwy dla siebie sposób wspierać księdza zwłaszcza wówczas, gdy przewodniczy on modlitwie. Ministranci modlą się z księdzem i z cała rodziną, szczególnie odpowiadają na modlitewne wezwania. Czas kolędy jest zależny od wielkości parafii. Ilość pójścia po kolędzie ministranta, jest uzależniony też od uczestnictwa w Mszy św. nie tylko w niedziele i święta, ale też w czasie dyżurów w tygodniu, bądź uczestnictwa w Nabożeństwach okolicznościowych. Zwieńczeniem kolędy, myślę jest spotkanie się ze wszystkimi ministrantami i omówienia przebiegu kolędy, podania może propozycji jakichś zmian? Takie spotkanie odbyło się w Parafii św. Katarzyny w Słupcu. Ministranci spotkali się z księdzem opiekunem w takim właśnie celu.Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowania tego spotkania. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.