Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262299
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W przedostatnią sobotę miesiąca kwietnia ponad setka młodych mężczyzn przyjęła błogosławieństwo do pełnienia nowych dla nich funkcji z rąk bp. Adama Bałabucha. 90 lektorów i 14 ceremoniarzy, w tym o to gronie nasz ministrant Mateusz Stawicki przyjął posługę Lektora. Do tego wydarzenia, przygotowywał się przez co miesięczne spotkania w salce katechetycznej. Efektem tych spotkań, jest przyjęcie posługi Lektora.  Wielu odchodzi od Pana Boga, bo mówią, podobnie jak słuchacze Pana Jezusa: "Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?". Odchodzą, bo wolą postępować drogą łatwiejszą. Nie chcą stawiać sobie wymagań. Wolą iść drogą, która ostatecznie prowadzi do tego, że człowiek stawia siebie samego w centrum, a wówczas takim osobom wydaje się, że wszystko wiedzą lepiej, lepiej od Pana Boga rozpoznają, co jest dobre, a co złe. Wy jednak pozostajecie przy Chrystusie, tak, jak uczynili to apostołowie – mówił do kandydatów bp Adam w czasie homilii. Mateuszowi życzymy, aby jego posługa prowadziła innych do Chrystusa. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.