Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251062
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Czas Wielkiego postu, to wyjątkowy czas. Wyjątkowy dlatego że w tym okresie przypominamy sobie o zbawczych wydarzeniach, które miały miejsce ponad 2 tyś. lat temu. Aby dobrze przygotować się do tych wydarzeń wypadało by udać się na rekolekcje Wielkopostne.  Takie rekolekcje odbyły się dla KSM-u diecezji Świdnickiej w Kudowa-Zdrój u sióstr Służebniczki Najświętszej Marii Panny, które rozpoczęły się w piątek 29 marca, a  zakończyły w niedziele 30 marca. Prowadzącym rekolekcje był ks. dr Paweł Kilimnik, który starał się na konferencjach przypomnieć czym są dla nas rekolekcje. Odwoływał się do Środy Popielcowej, do początku okresu Wielkiego Postu. Ks. Paweł powiedział, że ,, wielki post jest czasem, kiedy Pan Bóg mówi więcej do człowieka. Wielki Post jest po to, aby człowiek na nowo zaczął żyć. Pan Bóg chce do nas mówić, aby się w nas coś działo". Fundamentalnym pytaniem w czasie tych rekolekcji było ,,Kim jestem?". Jak twierdził ks. Paweł trzeba zadać sobie to pytanie i odpowiedzieć na nie. W czasie tych duchowych nie zabrakło też innych atrakcji. Wspólna modlitwa brewiarzowa, posiłki i wyjście do Kaplicy Czaszek w Kudowa-Zdrój Czermna, gdzie nas przyjął ks. dr Damian Fleszar. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.