Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1250012
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Okres karnawału kojarzy się wszystkim z dobrą zabawą i radością. Kilkadziesiąt KSM-owiczów spotkało 2 marca się na zabawie karnawałowej w Nowej Rudzie Słupcu. O godzinie 18:00 rozpoczęła się Msza św. a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Mszy św. przewodniczył proboszcz Słupieckiej parafii ks. Krzysztof Iwaniszyn, który wygłosił kazanie. Po uczcie duchowej, zebrani KSM-owicze udali się na wspólną zabawę karnawałową.  Karnawał zwany w Polsce "zapustami" lub "mięsopustem" to czas zimowych zabaw, pochodów i balów. Słowo karnawał wywodzi się od włoskiego carnevale ("mięso żegnaj") oraz innych nazw o podobnym znaczeniu. Wszystkie odnosiły się do pożegnania z mięsem czyli przygotowaniach do Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. A czas Wielkiego Postu już blisko, ponieważ 6 marca jest Środa Popielcowa. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.