Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1240842
  • 1.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg
  • twoj_jezu3.jpg

W piątek 27 października odbył się wyjazd do Głuszycy na wspólną modlitwę w czasie Mszy św. oraz na nabożeństwo po niej, ze śpiewami Kanonów Taize. Celem tego modlitewnego spotkania, było spotkanie młodzieży, aby oddać Panu Chwałę, spotkać się i razem wielbić Boga. Wspólnota z Taizé  to międzynarodowa wspólnota ekumeniczna, założona w 1940 w Taizé, we Francji, przez brata Rogera. Po śmierci brata Rogera, zamordowanego 16 sierpnia 2005, przełożonym Wspólnoty został 51-letni brat Alois – katolik pochodzący z Niemiec. W tym roku Tazie organizowane jest w Bazylei. Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei będzie trwało od czwartku 28 grudnia 2017 do poniedziałku 1 stycznia 2018. Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat. W ramach wyjątku młodzi ludzie w wieku 16 lat mogą uczestniczyć w spotkaniu. Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu modlitewnym w Głuszycy, jak i też w wyjeździe w tym roku do Bazylei. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.