• a.jpg.jpg.b.jpg
  • c.jpg.jpg.jpg
  • c.pdf.pdf.png
  • parafiada_2018BANER.jpg

Styczeń to czas kolędowania, jasełek i wspólnych spotkań noworoczno - opłatkowych. To wyjątkowy świąteczny czas, kiedy radujemy się z Narodzenia Bożej Dzieciny. W naszej parafii najpiękniejsze kolędy i pastorałki rozbrzmiały 14 stycznia podczas koncertu przygotowanego przez muzyków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Chór Parafialny Cantabo Dominum oraz zaprzyjaźnionych instrumentalistów z Wrocławia, Kłodzka, Nowej Rudy oraz Włodowic. Ten piękny koncert rozpoczął wspólne styczniowe kolędowanie w murach naszej świątyni, bo artystów, którzy swym śpiewem ubogacili niedzielną Eucharystię, gościliśmy wielu. I tak kolorowo i radośnie było 21 stycznia. A to za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Piękne kolędy i pastorałki rozgrzały serca wiernych i wprowadziły wszystkich w ciepłą, rodzinną atmosferę. Niedziela 28 stycznia to prawdziwa uczta dla duszy. Kolędowaliśmy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i mogliśmy być świadkami niezwykłego widowiska. Jasełka, w których przygotowanie włożyli swoje serca podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupcu, dostarczyły nam wiele radości, ale też pozwoliły na chwilę wzruszenia. Gromkie owacje na stojąco były najlepszym tego dowodem. Popołudniowe noworoczno-opłatkowe spotkanie w Kaplicy Dobrego Pasterza licznie zgromadziło grupy duszpasterskie naszej parafii. Spotkaliśmy się , by razem z naszymi kapłanami wziąć do ręki biały Opłatek , złożyć sobie życzenia. Modlitwa, błogosławieństwo ks. Prałata Jerzego Czernala, słowo naszego ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna, rodzinna atmosfera pełna ciepła i życzliwości, uśmiech, rozmowy przy domowym ciastku, kawie, czy herbacie oraz radosne kolędowanie - wszystko to towarzyszyło podczas spotkania.

Dziękujemy Panie Boże za ten piękny, dobry czas, za to że w tak wyjątkowy sposób pozwoliłeś nam radować się z Narodzenia Jezusa, za to,że każdego dnia umacniasz nas w wierze. Agnieszka