Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1173864
  • 1.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.1a.jpg
  • a.a.1.1.1.jpg
  • b.b2.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

W sobotę 10 czerwca o godzinie 10.00 przedstawiciele Bractwa św. Józefa wyruszyli spod plebanii do Kudowy-Zdroju Słonego na swój dzień skupienia. W programie dnia centralne wydarzenie stanowiła Msza św., będąca okazją do podsumowania roku formacyjnego i podziękowaniem za ten czas formacji. Po Mszy i zawierzeniu się św. Michałowi Archaniołowi (trzeba tu wspomnieć, że pielgrzymi mieli wielkie szczęście pomodlić się przy figurze Archanioła, bowiem w odwiedzanej parafii odbywała się peregrynacja Jego figury) mężczyźni przeszli do grobu bł. Gerharda, aby tam odmówić za wstawiennictwem Błogosławionego Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji wszystkich pomordowanych w obronie wiary i ojczyzny. Po modlitwie grupa udała się na Szlak Ginących Zawodów. W gospodarstwie  Urszuli i Bogusława Gorczyńskich można  było zapoznać się z ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. Wszyscy pielgrzymi degustowali  wiejski chleb ze smalcem. Ten chleb zdobył   liczne   nagrody,   m.in.   kilkakrotnie nagrodę Ministra Rolnictwa. Po zwiedzeniu cała grupa udała się na zasłużony obiad. W godzinach popołudniowych pielgrzymi wrócili do Słupca. Najbliższe spotkanie, na które wszystkich członków Bractwa zapraszamy, odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca po wieczornej Mszy św. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.