Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1186030
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Poranna Msza św. rozpoczęła przedostatni dzień Zimowiska w Rabce. Po modlitwie i zawierzeniu nowego dnia dzieci i młodzież udali się na śniadanie. Na piątkowy dzień w planach był stok "U Żura" i Muzeum Władysława Orkana. Po zapakowaniu nart i prowiantu na drogę grupa młodszych dzieci wraz z wychowawcami pojechała na stok narciarski, zaś starsza młodzież – na spotkanie z kulturą góralską. O godz. 10.30 w Muzeum Orkana czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po muzeum mieszczącym się w zabytkowym, modrzewiowym kościółku z 1606 r. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej. Został wzniesiony przez góralskich cieśli zgodnie z dawnymi, budarskimi tradycjami. Przed wejściem głównym i przy babińcu warto zobaczyć dwie piaskowcowe kropielnice o jajowatym kształcie – jedna z nich nosi datę 1835, opowiadał przewodnik, zwracając też naszą uwagę na bardzo cenny zabytek –  organy i balkon chórowy z 1778 r. Instrument jest sprawny i w okresie letnim w kościółku odbywają się koncerty organowe. Po bardzo ciekawej lekcji o zwyczajach i kulturze górali grupa udała się do ″Betanii″, by przygotować się do wyjazdu na stok narciarski. O godz. 14.00, pod okiem bardzo dobrych instruktorów, rozpoczęło się szusowanie po śniegu. Po rozgrzewce i sprawdzeniu  przez instruktorów umiejętności młodych narciarzy dzieci wyszły ze szkółki na większy stok. Zabawa połączona z nauką tak wciągnęła dzieci, że nawet sypiący śnieg nie przeszkadzał w jeździe. O godz. 17.00 w ″Betanii″ czekał na nas obiad, a po nim o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Pogodny Wieczór, który poprowadziła pani Małgorzata, kierownik obozu. Przed prezentacją grup najstarsza grupa wystawiła kabaret, który wprowadził wszystkich w bardzo wesoły nastrój. Dzieci zaprezentowały swoje zawołania, nazwy grup i skecze. Pani Małgosia wraz z młodszymi dziećmi przygotowała przedstawienie z profilaktyki. Nie zabrakło dyplomów i nagród dla dzieci. Na Pogodny Wieczór została zaproszona gospodarz domu, pani Lidia Kołdras. Bardzo wzruszyła się naszym podziękowaniem i zaprosiła na kolejny sezon do Rabki. Obozowicze złożyli również podziękowania panu kierowcy naszego autokaru. Na zakończenie przebiegającego w bardzo radosnej atmosferze Pogodnego Wieczoru odbyła się dyskoteka. O godz. 22.00 dzieci udały się na zasłużony wypoczynek.

ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.