Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1185897
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Kolejny, czwarty już dzień naszego wypoczynku, kolejna Msza św. i  kolejne przyjemności, które Pan Bóg nam daje. Po śniadaniu cała grupa wraz z wychowawcami wyruszyła do kina „Śnieżka” w Rabce na film pt.„Sing”. Film pokazuje świat zamieszkany przez zwierzęta, w którym teatr prowadzony przez misia koalę Bustera Moona  popada w tarapaty. Kochając teatr, Buster zrobi wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Po seansie wszyscy wrócili do „Betanii” na zajęcia z profilaktyki w grupach. Zajęcia wymagały od uczestników dość intensywnej  pracy,  więc podany po nich obiad tym bardziej smakował.  Krótka  przerwa  po posiłku i przyszedł czas na spacer po Rabce-Zdroju. W jego trakcie  napotkaliśmy na swojej drodze place zabaw, korty tenisowe i kawiarnie. O godz. 14.15 cała grupa wyruszyła do Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowej. Naszym oczom ukazały się drewniane pawilony, w kształcie rotund. W jednym z nich mieści się sala, w której dostępny jest szeroki wybór wód leczniczych. W drugim funkcjonuje ogólnodostępna tężnia – inhalatorium na wolnym powietrzu. W sezonie zimowym tężnia jest nieczynna. Przed godziną 16.00 dotarliśmy do Teatru Lalek „Rabcio”, na spektakl pt.„Pinokio”. Tę historię znają wszyscy, ale warto ją  przypomnieć: Stolarz  Dżepetto, nie chcąc być samotnym, postanowił wystrugać sobie drewnianego pajacyka.  Nie była to jednak zwykła lalka, gdyż kawałek drewna, z którego została wystrugana nie tylko czuł, ale mówił i poszedł do szkoły. Cała historia  została świetnie zagrana przez aktorów z pięknymi kostiumami i lalkami. Po przedstawieniu pod teatrem czekały na nas bryczki, które zabrały nas na przejażdżkę po Rabce i na ognisko z pieczonymi kiełbaskami  i  swojskimi wekami z papryki i ogórków. Po smacznej kolacji w plenerze, z zapalonymi  pochodniami,  ze śpiewem wróciliśmy do „Betanii”. Na koniec dnia dla chętnych był jeszcze film pt.„Mały Książę”. O godz. 22.00 tradycyjnie rozpoczęła się cisza nocna. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.