Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1185919
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Kolejny dzień zimowiska rozpoczęliśmy poranną Mszą św. Po śniadaniu o godz. 9.30 grupa starszej młodzieży udała się na stok "U Żura" w Chabówce, by pod okiem instruktorów szlifować jazdę na nartach lub zacząć uczyć się jeździć. W tym czasie grupa młodszych dzieci ze swoimi wychowawcami wybrała się do Muzeum Górali i Zbójników. Po skansenie oprowadziła nas góralka z krwi i kości, pani Dorota, która bardzo ciekawie opowiadała o codziennych zwyczajach karpackich górali i zbójników. Spośród eksponatów, z których część mieści się w chatach, a część na dworze, największe wrażenie na dzieciach zrobiły dyby. Po zwiedzeniu muzeum przyszedł czas na warsztaty. Drewniane ptaszki, koniki, świeczniki i ciupagi, obrazki na szkle – to rzeczy, które dzieci miały pomalować. Nam najbardziej podobały się drewniane postacie i dzwonniczka, która dzwoni. Pod koniec wizyty w muzeum był czas na zakup pamiątek. Powrót z miasta do naszego Domu Rekolekcyjnego był dobrą okazją do spaceru po rabczańskim Parku Zdrojowym. O godzinie 13.15 grupa młodszych dzieci wyruszyła na stok w Chabówce, by jak starsi koledzy ćwiczyć jazdę na nartach. Instruktorzy na początku sprawdzili sprzęt oraz możliwości poszczególnych dzieci i zakwalifikowali je do grup o różnym stopniu trudności. Po dwugodzinnych zajęciach na stoku nadszedł czas na obiadokolację i krótki odpoczynek. O godzinie 19.00 pojechaliśmy na tor saneczkowy, mieszczący się przy ul. Jana Pawła II, by tam wyłonić mistrza jazdy na "byle czym" i rozstrzygnąć konkurs na figurę zimową. Po fajnej zabawie wstąpiliśmy do marketu na zakupy, a po powrocie na nocleg dla chętnych był jeszcze film o Św. Bracie Albercie. Dzień pełen wrażeń i zajęć upłynął bardzo szybko, zmęczone dzieci o godzinie 22.00 poszły spać.

ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.