Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1173902
  • 1.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.1a.jpg
  • a.a.1.1.1.jpg
  • b.b2.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

Jak co roku od kilku już lat, młodzież z Gimnazjum nr 2 w Słupcu stanęła na wysokości zadania i wzięła udział w pieszej pielgrzymce młodzieży do Wambierzyc. Po raz kolejny pielgrzymi trud podjęła z nami  także, młodzież ze Szkoły Społecznej z Dzikowca. Nie przestraszyli się zapowiadanych obfitych opadów deszczu, tylko wczesnym rankiem stawili się w komplecie na miejscu zbiórki pod "Siódemką". Stąd pod opieką p. katechetki Oli oraz opiekunów, prowadzeni modlitewnie i z pieśnią na ustach wyruszyliśmy w trasę. Dzięki modlitwie pani Toli Sadowskiej i ks. Adama - przewodnika tegorocznej pielgrzymki, Pan Bóg dał się uprosić, tak że do Wambierzyc dotarliśmy bez kropli deszczu. Dopiero tutaj zaczął się spełniać czarny scenariusz i zaczęło naprawdę mocno padać.  Organizatorzy byli jednak przygotowani na taką okoliczność. Za Bazyliką, na łące rozstawione były olbrzymie zadaszenia i w ten sposób bez przeszkód mogliśmy uczestniczyć w kolejnych punktach programu. Najważniejsza była oczywiście  uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Ignacego Deca, który bardzo obrazowo i obszernie przypomniał nam niedawną wizytę w Polsce, papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży. Potem ciepły posiłek, świadectwa i mogliśmy posłuchać zespołu hip - hopowego "Bęsu", a nawet w rytm muzyki "podygać". I tak  się zrobił  jesienny wieczór - pora powrotu do naszych domów. Trochę mokrzy, ale szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do Słupca. Serdeczne słowa podziękowania należą się tym, bez których ta pielgrzymka nie mogłaby się odbyć: Ks. Adamowi Makielowi, p.Toli Sadowskiej, p. Reni Mrozek - pielęgniarce, p.Wojtkowi Budniakowi i KSM oraz panu Janowi Aniszewskiemu i Romkowi Konarkowskiemu. Bóg zapłać. Aleksandra Konarkowska

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.