Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1205027
  • a.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • b.b.b.png
  • b.b.jpg
  • rokducha.jpg

We wtorek 15 marca 2016 roku grupa misyjna dzieci z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Nowej Rudy-Słupiec wyruszyła na pielgrzymkowy szlak, tym razem śladami św. Arnolda Janssena. Z samego rana dzieci wraz z ks. Marcinem Zawadą, katechetką –p. Mariolą Ligorowską oraz s. Aldoną, SSpS wyruszyły ze Słupca do Nysy. Naszym pierwszym przystankiem był klasztor Św. Krzyża oo. Werbistów. Tam o. Krzysztof Łukoszczyk SVD przedstawił nam w niezwykle interesujący sposób historię powstania klasztoru i oprowadził po kościele. Nysa jest jedynym miejscem w Polsce, które osobiście odwiedził św. Arnold, a kościół pw. Matki Bożej Bolesnej jest pełen symboli ważnych dla o. Arnolda. Po zwiedzaniu kościoła udaliśmy się do kaplicy Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Następnie na furcie klasztornej spotkaliśmy się z s. Immakulatą, która przybliżyła nam historie powstania Zgromadzenia i domu w Nysie. Dzieci były bardzo zainteresowane życiem” sióstr w różowych habitach”. Siostra wyczerpująco odpowiadała na wszystkie ich pytania. Oczami wyobraźni przenieśliśmy się również do Steylu, gdzie zaczęła się historia naszych trzech misyjnych Zgromadzeń. W tej duchowej wędrówce bardzo pomogło nam zwiedzanie Muzeum Misyjnego, gdzie o. Eugeniusz SVD przybliżył nam charyzmat i działalność Zgromadzeń założonych przez św. Arnolda. Punktem kulminacyjnym naszej wędrówki była Eucharystia w Domu Misyjnym Dobrego Pasterza oo. Werbistów. Modliliśmy się za wszystkich misjonarzy i misjonarki a także za dzieci całego świata, by do wszystkich dotarła Dobra Nowina o Bogu, Który jest Miłością. Podczas Mszy św. wraz z nami modlił się o. Roger SVD z Togo. W trakcie kazania Ojciec przybliżył nam codzienne życie i zwyczaje mieszkańców Togo. Po obiedzie czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka- zwiedzanie Nysy z przewodnikiem. Pomimo zimowej aury mogliśmy podziwiać wszystkie najważniejsze zabytkowe budowle Nysy. Największą atrakcją dla dzieci była wędrówka tunelami nyskiej twierdzy. Po tak bogato wypełnionym dniu, dzieci pełne wrażeń wróciły szczęśliwie do Słupca. Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas. s. Aldona

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.