Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251072
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Każdemu czasem przyda się dzień, w którym w pełni może oddać się modlitwie i miłości do Boga, ale również przyjemnie spędzić ten czas ze znajomymi i przyjaciółmi. Taką właśnie możliwość dała nam pielgrzymka do Wambierzyc. Uczniowie z naszego gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie wraz z nauczycielami oraz członkowie KSM - u spotkali się pod Szkołą Podstawową nr 7 im. T. Kościuszki w sobotę 20 września 2014 roku i wyruszyli w drogę po godzinie 10.00 rano. Od samego początku towarzyszyła nam radosna muzyka, która była dla wszystkich pewnego rodzaju podtrzymaniem duchowym w tej długiej wędrówce. Oczywiście religijne piosenki wykonywali na żywo członkowie KSM - u, a do śpiewu akompaniowała gitara. Przez chwilę śmiechu było co niemiara, gdyż kable od instrumentu i mikrofonu za żadne skarby nie chciały trzymać się tam gdzie ich miejsce. Ostatecznie trzymał je Wojtek – prezes naszego oddziału i prowadzący wokalista. Mimo męczącej wędrówki, wszystkim dopisywał dobry humor. Na postoju, pod „Biedronką” w Ścinawce, dołączyła do nas grupa młodzieży z Nowej Rudy. Następnie razem z nimi, jeszcze większą grupą, ruszyliśmy w dalszą drogę.

 

Przed godziną 14.00 doszliśmy na miejsce. Niezmiernie cieszył nas widok młodzieży, starszej i młodszej, której było bardzo dużo. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z dotarcia do wyznaczonego celu. Prawie od razu, po naszym przyjściu, zaczęła się msza na Placu Koronacyjnym, po której wypowiadał się JE k. bp Ignacy Dec. Później, od godziny 15.30 do 16.30 był czas, aby coś zjeść, więc wszyscy zgromadzeni porozchodzili się po restauracjach, lub zostali pod bazyliką, aby spożyć obiad „z kotła”. Wtedy można było spokojnie porozmawiać i jednocześnie zebrać siły na następne punkty programu. Po obiedzie, o godzinie 16.45, pod bazyliką odbyła się konferencja pt. „Słowo Boże czy moje – w moim codziennym życiu...” prowadzona przez p. Andrzeja Wronkę. Następnie, o godzinie 17.45, odbył się koncert kapeli „Anastasis”, która wystąpiła w zastępstwie za zespół „Porozumienie”. Znaczna większość zgromadzonych świetnie się bawiła w rytmie młodzieżowego, rockowego brzmienia. Członkowie zespołu wyrażali swoje zadowolenie publiką, która tak entuzjastycznie podeszła do ich muzyki. Pod koniec, o godzinie 19.00, przed bazyliką, miał miejsce spektakl „Teatru A” z Gliwic. Przedstawienie było niesamowite zniewalające, pouczające, a czasami nawet, zapierało dech w piersiach, ze względu na wiele elementów pirotechnicznych.Na zakończenie była iluminacja bazyliki i wszyscy razem odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym wszyscy autobusami wrócili do domów. Kinga Chuchla

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.