Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1303423
  • g1.jpg
  • g2.jpg
  • g3.jpg
  • g4.jpg

Niedziela - dzień rozpoczęliśmy od późnej pobudki. Wstaliśmy  o godzinie 8:00, bo po wczorajszym dniu byliśmy bardzo zmęczeni. Na śniadaniu dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądać nasze popołudniowe warsztaty. Następnie udaliśmy się do pobliskiego kościoła na mszę parafialną. Podczas kazania dowiedzieliśmy się jak ważna jest JEDNOŚĆ, kolejne słowo utworzone z litery naszego hasła kolonijnego. Po powrocie do ośrodka wyruszyliśmy na plażę. Upał był niemiłosierny, dlatego nieważne czy w stroju czy w ubraniach z wielką chęcią pływaliśmy w morzu. Było nam bardzo gorąco, więc wychowawcy zabrali nas do ośrodka gdzie w stołówce zebraliśmy się w celu ochłodzenia i zjedzenia obiadokolacji. Gdy temperatura trochę spadła – mogliśmy zacząć zaplanowane warsztaty „Dzień Pirata” - związane z poszukiwaniem skarbów. Zebraliśmy się na placu przed budynkiem, gdzie w swoich grupach otrzymaliśmy zadania, dzięki którym mieliśmy dotrzeć do ukrytego skarbu. Poruszając się po uliczkach Chłapowa mieliśmy do wykonania między innymi selfie grupowe na tle odnalezionego hotelu lub odpowiedzieć na 10 pytań dotyczących wiedzy o Chłapowie, wykorzystując w tym celu telefony komórkowe. Warsztaty wygrała grupa Pana Artura. W prezencie dostali czek na pizzę we Władysławowie. Ostatni dzień zakończyliśmy na plaży rozdaniem  niektórych nagród, np. dla najmilszego uczestnika naszego wakacyjnego wypoczynku czy za udział w konkursie fotograficznym. Przyjemna bryza, cudowny zachód słońca, towarzyszyły nam nawet wtedy gdy na plaży rozmawialiśmy o umiejętności korzystania ze środków masowego przekazu i portali społecznościowych. Przez cały dzień towarzyszył nam cytat Jana Pawła II :” Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś,kto jest bardziej osamotniony” Ze spaceru wróciliśmy bardzo późno. Już jutro wyjeżdżamy do domu, dlatego krótko po powrocie zaczęliśmy się pakować. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ większość z nas nie mogła zamknąć walizki. Niedługo po 22:00 zapadła cisza nocna, trzeba solidnie odpocząć, bo jutro czeka nas długa droga do domu. Oliwia

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.