Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1303429
  • g1.jpg
  • g2.jpg
  • g3.jpg
  • g4.jpg

Dzisiejszy dzień zaczął się od pobudki i śniadania, podczas którego dowiedzieliśmy się jaki jest plan naszej wycieczki. O godzinie 9:00 wyruszyliśmy z przewodnikiem na spacer do Rozewia i Jastrzębiej Góry. Podczas drogi oglądaliśmy wspaniałą roślinność rosnącą w rezerwacie przyrody "Dolina Chłapowska" należącego do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Przez około godzinę szliśmy brzegiem morza oglądając klif, na którego szczycie znajduje się latarnia morska Rozewie. Pogoda dziś dopisywała, jak również humory. Idąc podziwialiśmy faunę i florę tego miejsca, dowiedzieliśmy się, że trawy porastające plażę mogą mieć korzenie sięgające długości nawet 10 metrów! Gdy dotarliśmy pod latarnię morską mogliśmy usłyszeć jej historię związaną ze Stefanem Żeromskim, autor napisał powieść pt.: "Wiatr od morza", w której odniósł się do Rozewia. Po chwili odpoczynku zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Podczas drogi na jej szczyt liczyliśmy schody, było ich aż 155, co może lekko doprowadzić do zawrotu głowy. Byliśmy jednak dzielni i z samej góry latarni mogliśmy oglądać zachwycające widoki na morze i zatokę Pucką. Atrakcji nie było końca, ponieważ w planie mieliśmy jeszcze zwiedzanie najdalej wysuniętego punktu na północ Polski. Jastrzębia Góra potocznie zwana jest Gwiazdą Północy. Po wysiłku odpoczywaliśmy nieopodal fontanny, gdzie czekaliśmy na nasz autokar. Gdy wróciliśmy udaliśmy się na Mszę Świętą, podczas której dowiedzieliśmy się jak ważna jest odwaga, poświęcenie i oddanie w życiu każdego Chrześcijanina. ODWAGA – to kolejny wyraz utworzony z liter hasła ODWAGA MIŁOŚCI – będącego naszym hasłem kolonijnym. Po obiedzie poszliśmy na plażę. Taka piękna pogoda przecież nie może się zmarnować. Słońce świeciło, dlatego z wielką przyjemnością mogliśmy się oddać błogiej zabawie. Plaża to także dobre miejsce, by porozmawiać z młodymi ludźmi o kształtowaniu wartości moralnych i etycznych, a nawet o budowaniu hierarchii wartości – zgodnie z planem profilaktycznym. Gdy zaczęło się zciemniać stwierdziliśmy, że musimy wracać do ośrodka. Po godzinie 22:00 zapadła cisza i wszyscy rozeszliśmy się do pokoi na spoczynek. Olivia

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.