Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290269
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Panie Jezu, który z całego serca kochałeś swoich ziemskich rodziców - Maryję i Józefa. Pomóż mi kochać moich rodziców i okazać im moją wdzięczność za to, co dla mnie robią. Podaruj im zdrowie i długie życie, pobłogosław ich trud i ochroń ich od wszelkiego zła. Proszę Cię, aby nasza rodzina była odbiciem rodziny z Nazaretu, aby królował w niej Twój pokój,Twa miłość i Twoja łaska.”

We wtorek 28 maja w przedszkolu "Bajka" w ramach katechezy odbyła się okolicznościowa katecheza na temat rodziny. Katecheza rozpoczyna cykl lekcji o rodzinie, przygotowujących do zbliżającego się Słupieckiego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 czerwca. Dzień Rodziny w formie pikniku rodzinnego rozpocznie też okres wakacyjny i będzie preludium do Marszu dla Życia i Rodziny 16 czerwca w Nowej Rudzie. Na początku katechezy dzieci pomodliły się za swoje rodziny, zaśpiewały piosenkę pt. "Gdy Pan Jezus był malutki..." i po niej przystąpiły do pracy. Katecheta pytał dzieci, jak rozumieją słowo „rodzina” i wyjaśniał. Nie brakowało też chętnych do przedstawienia swojej rodziny. - Rodzina dla mnie to: tato, mama, rodzeństwo i dziadkowie - mówił 6-latek Jasiu. Po wyjaśnieniu i przedstawieniu rodzin przyszedł czas na pierwsze zadanie, polegające na namalowaniu w przygotowanym sercu swojej rodziny – mamy, taty, siostry, brata i dziadków. Każde dziecko po skończeniu zadania miało omówić, co namalowało i otrzymywało brawa od pozostałych dzieci. Po dowiedzeniu się czym jest rodzina i jakie są rodziny, dzieci nauczyły się piosenki o rodzinie. Na koniec wszystkie dzieci ustawiły się do zdjęcia, by upamiętnić przygotowane przez siebie prace, które wezmą udział w konkursie plastycznym podczas festynu w Nowej Rudzie 16 czerwca. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.