Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290263
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

„Takie jest powołanie i radość każdego ochrzczonego: ukazywanie i dawanie innym Jezusa; ale aby to robić, musimy Go znać i mieć w swym wnętrzu jako Pana naszego życia. On broni nas przed złem, przed diabłem, który zawsze leży u naszych drzwi i chce wejść”. Papież Franciszek.”

Właśnie, aby naszego Pana lepiej poznać, świadomie słuchać Jego słowa i kroczyć Jego drogą, dnia 10 maja 2019 roku, grupa parafian podjęła „wyzwanie” w ramach Tygodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego. Nasze „Rekolekcje z kawą w tle” to zarówno czytanie Pisma Świętego w warunkach przyjaznych dla każdego z nas, jego interpretacja oraz złożenie naszych próśb, bolączek, problemów Chrystusowi w Jego pięknym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” Mt 11,28 – brzmiało w naszych uszach, gdy w słońcu i deszczu, pośród uroczych, rzepakowych pól, szliśmy do Chrystusa Króla. Figura ta góruje w Świebodzinie, ponad naszymi głowami – symbolizując MIŁOŚĆ- która wypełnia nasze serca.”Bóg nie umie dawać mało” - dlatego też oddaje nam Całego Siebie, każdego dnia na nowo, zapraszając nas do spożywania Jego Ciała i Krwi, byśmy mieli życie .Powyższą kwestię porusza fragment Ewangelii Św. Jana /6 52-54/, który rozważaliśmy zarówno w „Przystani Pielgrzyma” przy kawie, jak i podczas wieczornej Mszy Świętej. O godzinie 15.00 mogliśmy odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wysłuchać fragmentu „Dzienniczka” siostry Faustyny, by następnie z przewodnikiem poznawać urokliwy Świebodzin. Miejscem docelowym dnia dzisiejszego było Rokitno, a w nim obowiązkowo spotkanie z Cierpliwie Słuchającą Matką Bożą. Jej łaskami słynący obraz towarzyszył nam podczas całej Mszy Świętej. W homilii ksiądz Marcin, zaznaczył, że to Pan Bóg ma dla nas swój „cudowny plan na zbawienie”, a czytanie Pisma Świętego jest drogą do poznania Jezusa i zbliża nas do Boga. Po Mszy Świętej kustosz Sanktuarium, bardzo ciekawie i oryginalnie przybliżył nam historię cudownego obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Uwieńczeniem pierwszego dnia rekolekcji był Apel Jasnogórski w Bazylice Mniejszej, gdzie Królowa Orła Białego, hojnie obdarza łaskami wszystkich proszących. Pamiętając o tym, że czas dla bliźniego jest również bardzo ważny, dlatego chętnie spotkaliśmy się przy wspólnej herbacie i domowym cieście, by podsumować dzisiejszy dzień. Maja, Anna i Beata

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.