Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262333
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W górach chodź zawsze tak ,aby nie gubić znaków. Wujek - Karol Wojtyła"

Wysokie góry oraz lasy to najważniejsze z elementów krajobrazu górskiego. Szczyty, widoczne w oddali górują nad wszystkim co widoczne, majacząc się na horyzoncie. Są jasne, pokryte śniegiem i wydają się być na nieosiągalnej dla człowieka wysokości. Same góry to nie tylko szarość skał, ale przede wszystkim zieleń lasów je porastających. Podczas warsztatów tematycznych, które miały na celu przybliżenie uczniom wiadomości o krajobrazie górskim gościliśmy w klasie w klasie 2c ks. Marcin Zawadę – górala żywieckiego. To już kolejne spotkanie podczas którego Ks . Marcin dzieli się z dziećmi kulturą swojego regionu. Ks, Marcin poprowadził nas po szlakach Beskidu Żywieckiego. Opowiedział jak krajobraz górski zmienia się wraz z porą roku. Ubrany w strój góralski prezentował jego części. W wielu regionach strój w świadomości społecznej nadal jest czymś żywym. Żyje, a jego noszenie daje ogromną radość! Mówił dzieciom o wartościach, o których dziś niektórzy powiedzieliby, że są archaiczne. A przecież żyli nimi nasi dziadkowie i pradziadkowie. Podczas warsztatów mówił również o tradycjach Świąt Wielkanocnych . Ks. Marcin opowiadał nam również o wielkim Polaku Janie Pawle II, który nade wszystko ukochał góry, gdzie szukał odpoczynku i ukojenia. Tutaj wędrował, jeździł na nartach, modlił się i odpoczywał. ,,Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu''- mówił o górach Papież Jan Paweł II. Dziękujemy Ks. Marcinowi za te opowieści, które wyzwoliły w nas autentyczną motywację do ciekawości uczenia się. Uczniowie klasy II c z Wychowawczynią.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.