Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262340
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Krzyżu zatknięty na szlaku
wędrowania naszego
krzyżu z prostego drzewa
jak moje życie
z nieociosanych kamieni
jak moje sumienie
krzyżu co bolisz
w noce nieprzespane
krzyżu którego ramiona
są jak ramiona Chrystusa
przyciągnij mnie do siebie
i pomóż uwierzyć
że jesteś drogą ku życiu.”

Zwyczajem ostatnich lat młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania podjęła Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy Słupiec. Zanim nabożeństwo się odbędzie trzeba je najpierw przygotować. Młodzież chętna, by pomóc w jego organizacji w ramach przygotowania do bierzmowania, sama się zgłosiła. W tym roku Drodze Krzyżowej ulicami Słupca towarzyszyć będą rozważania ks Jacka Wiosny Stryczka, autora rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozważania mówiące o trudzie wędrowania ekstremalną drogą krzyżową bardzo pasują do trudów, jakie spotyka młody człowiek. Na pierwszej próbie młodzi ludzie otrzymali teksty ról dla nich przygotowanych. Rolę Jezusa otrzymał Igor Jaworski, Maryi – Kinga Plewniak, Heroda - Łukasz Wojtyra, żołnierzy: Kuba Strzałkowski, Marcel Opaliński i Dawid Kozina, rolę Szymona – Mateusz Stawicki, płaczących niewiast: Kornela Trypuć, Natalia Kozińska, Angelika Wiśniewska, Weroniki – Kornelia Chwiałkowska. Narratorami zostali: Jan Toporowski i Maksymilian Zarański. Młodzież wykona też część dekoracji. Kolejne próby to już ćwiczenie tekstu i ćwiczenia pantomimy pod okiem katechetów: ks. Marcina i p. Magdaleny Lichwy. Spotkania na próbach to przede wszystkim katecheza w praktyce. Można na katechezie dużo mówić o drodze krzyżowej, o przesłaniu, cierpieniu, ale dopiero zmierzenie się z postaciami, wzięcie krzyża, chusty, zbroi pomaga poczuć ten klimat i się zadumać. Trzymamy kciuki za młodzież. Dziękuję już za ich odwagę i świadectwo, które niebawem – po Uroczystości Zesłaniu Ducha Świętego, w dzień bierzmowania jeszcze bardziej ich wzmocni i pomoże nieść krzyż swojej wiary. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.