Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290293
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Pierwszym spośród nas jest ten, kto jest najbliżej Jezusowego krzyża” ks. Karol Antoniewicz

W piątek 22 marca 2019 r. o godz 10.00 przy Kościele parafialnym w Słupcu odbyła się Droga Krzyżowa, przygotowana i prowadzona przez uczniów klasy IIIa i IIIb pod opieką p.Marioli Ligorowskiej. Do uczniów dołączyła kl. Vb pod opieką ks. Marcina. Uczniowie angażowali się poprzez czytanie rozważań,inni brali udział w poszczególnych stacjach,odgrywając role Pana Jezusa, Maryi, Szymona Cyrenejczyka,Weroniki, płaczących niewiast i żołnierzy. Tematyka rozważań dotyczyła życia codziennego najmłodszych, tego co przeżywają, co czują. Uczniowie ,czytając  i odgrywając poszczególne stacje mogli zwrócić uwagę, jak wielkie znaczenie ma krzyż, na którym  umarł Jezus, ale także to, że krzyż jest źródłem miłości, symbolem ofiarności. Droga Krzyżowa była dla nich  chwilą wzruszenia, i refleksji nad sobą. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła wszystkim wielką radość. Natomiast o godzinie 17.30 spotkaliśmy się ponownie na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w Kościele. Dzieci pierwszokomunijne, jeszcze raz towarzyszyły wraz z wiernymi  w rozważaniach poszczególnych stacji. Było to dla dzieci też spotkanie z Jezusem, który woła: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, do takich należy Królestwo Boże." Dziękuję dzieciom za towarzyszenie Panu Jezusowi w tej drodze, za zaangażowanie rodziców i wychowawców. Prosimy jednocześnie,aby Pan Jezus był z nami na drodze życia, był naszym Panem i przewodnikiem. Mariola

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.