Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290308
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Droga do Wielkanocy wzywa nas do odnowienia naszego oblicza i naszego serca chrześcijan przez pokutę, nawrócenie i przebaczenie".” Franciszek

Rekolekcje czas rozpocząć! Po rekolekcjach parafialnych dla dorosłych, które trwały od Środy Popielcowej do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu, przyszedł czas na rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie rekolekcyjne dla dzieci z klas od pierwszej do siódmej szkoły podstawowej przyjechały Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, a do klas ósmych i trzecich gimnazjum – ks. Jakub Klimontowski. Siostry Misjonarki swoje spotkania z najmłodszymi skoncentrowały przede wszystkim na obrazie (scenki). Pantomima „Boży szlak” pokazała elementy na naszej drodze do Boga. „Nasz Anioł Stróż jako opiekun, który troszczy się, abyśmy nie schodzili z właściwego szlaku wiodącego do domu Ojca, podpowiada jak czynić dobro. Pomagają nam też rodzice, nauczyciele, którzy uczą nas jak być dobrymi ludźmi” – wyjaśniała siostra Agnieszka. Siostry zachęciły do modlitwy jako rozmowy z Bogiem i bardzo ważnego elementu Wielkiego Postu. „Modlitwa pomaga ustalić właściwy kierunek, kiedy nie wiemy dokąd iść, dodaje odwagi, gdy czegoś się boimy, uczy jak traktować dobrze innych” – podała jako przykład siostra. W gimnazjum podczas rekolekcji dla najstarszych klas ks. Jakub w formie konferencji pytał o wiarę. Co to jest wiara, z czym nam się kojarzy to słowo? „Wiara jest odpowiedzią człowieka daną Bogu, który mu się objawia i udziela, przynosząc równocześnie obfite światło człowiekowi poszukującemu ostatecznego sensu swego życia (KKK 26). Wiara jest odpowiedzią, gdzieś zatem jest również pytanie” – wyjaśniał ks. rekolektant. Ostatni dzień pracy duchowej był poświęcony spowiedzi świętej dla uczniów od klasy czwartej do klasy ósmej i trzeciej gimnazjum. Kapłan mówił: „Owocem tych dni jest ta dzisiejsza spowiedź i z czystym sercem przyjęta komunia święta”. Dziękujemy za czas duchowych ćwiczeń i obiecujemy na szlakach naszego życiowego wędrowania postawić na modlitwę, która jest bardzo ważna w umacnianiu wiary. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.