• c1.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

„ Martwi mnie, gdy widzę ludzi młodych, którzy (...) idą ze smutną twarzą, jak gdyby ich życie nie miało żadnej wartości. Są to ludzie młodzi zasadniczo znudzeni… i nudni. I którzy zanudzają innych. (…)” mówił Papież Franciszek.”

Ojcze Święty nie chcemy być przedwczesnymi „emerytami”, chcemy odpowiedzieć na Twoje wezwanie skierowane do młodzieży 24 stycznia 2019 roku w Panamie „słuchajmy siebie i słuchając uzupełniajmy się nawzajem”, chcemy żyć słowami Jezusa: „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem” (J 13,34). W Nowej Rudzie-Słupcu, w naszym domu, naszej szkole chcemy być jedną wielką rodziną. Taką wspólnotą czuliśmy się podczas BALU KARNAWAŁOWEGO, zorganizowanego przez naszą Parafię i Szkołę Podstawową Nr 7 w Kawiarni „Ewelina”, właśnie 24 stycznia br. Na wspólne „balowanie” przyszło wspaniale przebranych ponad 160 osób. Punktualnie o godzinie 18.00 ksiądz Marcin przywitał wszystkich zaproszonych gości, dając jednocześnie sygnał do wspólnej zabawy. Skoro to bal karnawałowy, zatem należało uruchomić wyobraźnię, przeglądnąć kilka szaf i zaangażować całą rodzinę w tworzenie jedynego, niepowtarzalnego, „odlotowego” przebrania. Powołane przez Panią Małgorzatę Malach-Barańców - jury, spośród przedstawicieli nauczycieli, rodziców i uczniów, miało „trudny orzech do zgryzienia”, wybierając najpiękniejsze przebrania spośród tak licznej grupy. Do równej, zaciętej walki stanęły: „siostry zakonne”, królewny, upiory, pszczółki i wesołe pielęgniarki. Ostatecznie po burzliwej naradzie nagrody w postaci jednorazowego wejścia dla 8 osób na kręgielnię w NOWARZE- Nowa Ruda, zdobyło pięć osób. Gratulujemy!!! Skoro nagrody zostały rozdane, a DJ rozgrzał już swój sprzęt do granic możliwości, to cały różnobarwny korowód mógł ruszyć w tan, bo jak czytamy u Św. Augustyna: „ ucz się tańczyć, w przeciwnym razie nie będą aniołowie wiedzieć, co z tobą począć człowiecze!” Jedni w parach, prawie „turniejowo”, inni indywidualnie zapominając w tańcu o całym świecie, jeszcze inni w kółeczku, bo uwielbiają szaleć w grupie swoimi przyjaciół, każdy ma na swój taniec inny pomysł, i to jest piękne, bo: „Taniec jest ukrytym językiem duszy” Martha Graham. Z drugiej strony jak mawiał Auguste Bournonville:”Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć, trzeba go pokochać” - co udowodnili specjalni goście naszego BALU KARNAWAŁOWEGO – Weronika i Filip – prezentujący tańce latynoamerykańskie oraz Radek i Kuba – kręcący breakdance. Zmysłowa samba, rumba i cza-cza – zachwycały a akrobatyczne ewolucje w powietrzu i figury wykonywane na głowie – przyprawiały o prawdziwy zawrót głowy u... oglądających. Dziękujemy, byliście WSPANIALI !Młodzi ludzie potrafią nie tylko pięknie tańczyć ale także śpiewać, co udowodnili przy prowadzonej przez DJ zabawie – karaoke. „Wszystko co dobre, szybko się kończy” i nasz Bal musiał się także skończyć, ale przed rozejściem się do domów jak zwykle żegnamy wszystkich „Belgijką” - i niech już taka tradycja pozostanie. I na kolejne miesiące pamiętajmy słowa Papieża Franciszka: Nie istnieje chrześcijanin bez radości”Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować BAL KARNAWAŁOWY 2019 – było fantastycznie.

ks. Marcin