Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1249951
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

„Pełni Ducha i posłani”- to hasło tegorocznego Tygodnia Misyjnego, który rozpoczęła Niedziela Misyjna, przypadająca 21 października. To szczególny czas, aby ożywić w sobie świadomość, iż Duch Święty pociesza, jednoczy, inspiruje i posyła. Tydzień Misyjny to czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. Modlitwa różańcowa to najpiękniejszy dar, jaki mogą ofiarować dzieci swoim rówieśnikom z różnych stron świata. I tak w październikową środę zgromadziły się w słupieckiej świątyni najmłodsi parafianie wraz z rodzicami, by uczestniczyć w Różańcu Misyjnym. Każdy dziesiątek różańca w innym kolorze, symbolizujący jeden z kontynentów. Kolor czerwony podkreślający kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryki, kolor żółty przypominający ludy Azji, kolor zielony- kolor nadziei, nawiązujący do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych, kolor niebieski symbolizujący Oceanię i Australię oraz kolor biały oznaczający kolor Ojca Świętego i Europejczyków. Takie kolory pelerynek miały dzieci, które przygotowane przez katechetkę- Panią Mariolę Ligorowską prowadziły ten wyjątkowy różaniec. Projekcja filmu animowanego przybliżyła dzieciom pojęcie misji i misjonarza. Odmawiając tajemnice chwalebne Różańca Świętego, modliliśmy się o pokój, miłość, by nie brakowało chleba i wody, by wiara mogła być wyznawana , a słowo Boże głoszone na całym świecie. Złożone przed ołtarzem dary symbolizowały kontynenty oraz wszystko to, o co dzieci w modlitwie różańcowej gorąco prosiły. Ten różaniec to nasze piękne świadectwo wiary i chęć włączenia się w dzieło misyjne, do którego woła szczególnie młodych papież Franciszek.  Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.