Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290320
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Dziesiąty dzień "Wakacji z Bogiem 2018" przywitał nas deszczem we Władysławowie. Płacze pogoda i my też trochę płaczemy, że ten czas "Wakacji z Bogiem" niestety się kończy, ale takie jest życie. Po śniadaniu kadra wychowawcza i dzieci wyrazili swoją wdzięczność naszym gospodarzom, wręczając okazjonalne dyplomy z podziękowaniami. Jeszcze pamiątkowe zdjęcie całej drużyny wychowawczej i gospodarzy, i wyruszamy do Swarzewa na Mszę. Msza św. wotywna o św. Stanisławie Kostce na zakończenie obozu została odprawiona w intencji dziękczynnej, z prośbą o błogosławieństwo na czas powrotu i dalsze wakacje. Na jej zakończenie zostały rozdane książki w formie komiksu o św. Stanisławie Kostce oraz wręczono dyplom wdzięczności dla parafii NMP Królowej Polskiego Morza w Swarzewie za umożliwienie sprawowania Mszy św.  Z Bożym błogosławieństwem i trochę radośniejsi, bo zawierzeni Matce Bożej, jedziemy do Torunia. Toruń przywitał nas piękną pogodą. Spacer po mieście, zdjęcia i zasłużony obiad w McDonaldzie. Czego jeszcze do szczęścia potrzeba? Po zakupach wyruszamy z Rynku do autobusu, by zmierzać do Słupca. Czas drogi upłynął na wspólnym śpiewie i rozmowach. Kończymy kolejne "Wakacje  z Bogiem" i na pierwszym miejscu pragniemy podziękować Bogu za życie, zdrowie, rodziców, dobrych ludzi i pogodę. Jesteśmy wzbogaceni o kolejne doświadczenie Boga. Przykład św. Stanisława uczy nas, że można być normalnym, fajnie się bawić i być uczniem Jezusa, modlącym się, chodzącym do kościoła, korzystającym z sakramentów. W następnej kolejności dziękujemy ludziom, a więc kadrze wychowawczej – za poświęcony, często kosztem prywatnych planów czy urlopów, czas na "Wakacje z Bogiem", za opiekę podczas pobytu nad morzem, prowadzenie warsztatów, śpiew na Mszy św., opiekę medyczną i wiele innych działań, które były prowadzone już od kwietnia. Dziękując nie można zapomnieć o osobach, które pomogły przygotować obóz i nad nim czuwały, nie będąc na nim. Niech dobry Bóg za wszystko błogosławi i nagrodzi. Bóg zapłać! ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.