Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251071
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Drugi dzień pobytu. Kolejny dzień pełen wrażeń i wakacyjnych przyjemności. Środę rozpoczęliśmy pobudką o 8.30, a następnie zjedliśmy smaczne śniadanie. Na Mszę świętą udaliśmy się do kościoła parafialnego pw Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Świątynia zachwyciła nas sakralną urodą. Przepiękne, barwne witraże oraz wspaniały ołtarz robiły wrażenie. Podobnie jak homilia wygłoszona przez księdza Marcina Banaczyka, odwołującego się do słów ewangelii św. Mateusza, w której zło jest porównywane do świń. Ksiądz Marcin zachęcał nas do odrzucenia zła i codziennego poszukiwania dobra. Posileni Słowem Bożym powróciliśmy do ośrodka na warsztaty plastyczne. Każda grupa miała przygotować lapbooka o św. Stanisławie oraz plakat – zaproszenie na przedstawienie teatralne pt. „Wesele we Władysławowie”. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Wycinanie, klejenie, rysowanie pochłonęły obozowiczów bez reszty, tak, że już niespełna półtorej godziny później spod rąk młodzieży wyszły wspaniałe prace. Tworząc prace plastyczne pod uwagę wzięliśmy różne aspekty życia św. Stanisława takie jak: odwaga, świętość, wytrwałość, pracowitość oraz szczególny Kult Maryji. Po prezentacji zjedliśmy obiad i przy ogólnej radości pomaszerowaliśmy na plażę. Dzieci pełne zachwytu rozłożyły się w grupkach, by korzystać ze słońca, wody oraz łopaty i piasku. Kuba Styga tak wytrwale kopał, że dołek osiągnął głębokość jego wzrostu. Zabawa na świeżym powietrzy wzmaga apetyt, dlatego na kolacji kanapki i pyszne naleśnik i znikały w błyskawicznym tempie. Po posiłku wyszliśmy na wieczorny spacer połączony z seansem filmowym. Obejrzeliśmy film pt. „Święty Marcin de Porres”. Film opowiadał o peruwiańskim zakonniku zwanym przez współbraci „ojcem dobroczynności”, który całe swoje życie poświęcił Chrystusowi i służbie innym. Święty Marcin zostanie dla nas przykładem pokory i całkowitego zaufania Bogu. Dzisiejszy dzień umocnił zarówno nasze ciało jak i naszego ducha. Sylwia.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.