Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217908
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Poniedziałek 4 czerwca, godzina 1.45 w nocy. Ciemno, miasto śpi. Cisza, lekkie powietrze; mali i duzi pielgrzymi zmierzają na parking przed Intermarche. Ta grupa to dzieci rocznicowe, ich nauczyciele i rodzice. Jadą z potrzeby serca podziękować za dar Spowiedzi i Komunii Świętej, którą już od roku przyjmują. Jedziemy w stronę Boboszowa, po drodze zabieramy przewodnika, bardzo dobrze nam znanego pana Jana Barańskiego z Polanicy. Czas drogi przeplatany jest przerwami na WC i kawę. Jedziemy z kierowcami – p. Łukaszem i p. Darkiem z firmy TOMEX. Jedziemy bezpiecznie i płynnie, i już o godzinie 8.00 jesteśmy na Kahlenbergu. Kilka słów przewodnika o miejscu, w którym zostanie odprawiona Msza św. i z tarasu oglądamy piękną panoramę Wiednia. Przed Mszą św. ksiądz kustosz przybliżył dzieciom historię świątyni św. Józefa, osobę Jana III Sobieskiego i święto Imienia Maryi. Nadszedł najważniejszy punkt naszego pielgrzymowania – Msza św, której przewodniczył ks. Marcin. Kapłan zachęcił dzieci do częstej spowiedzi i komunii św. W kazaniu mówił : "Nikt z nas nie lubi być sam. Lubimy, jak nas odwiedzają koledzy, koleżanki. Podobnie jest z Panem Jezusem. On lubi, gdy Go w świątyniach odwiedzamy i z nim jesteśmy". Po Mszy foto przed kościołem i jedziemy do centrum. Wysiadamy przy Belwederze. Tradycyjnie fotka i kierujemy się w stronę Parlamentu. Po drodze zatrzymujemy się przy kościele św. Boromeusza, później przy pomniku cesarzowej Sisi, Mozarta, spacerujemy po ogrodzie różanym i dochodzimy do katedry. Czas przy katedrze wykorzystujemy na wspólne zakupy. Dla jednych to okazja do smakowania wiedeńskiego sernika, dla innych – do wypicia wiedeńskiej kawy. Kończymy pobyt w Wiedniu i wyjeżdżamy do Czech na obiad. Po przerwie w Czechach kierujemy się już w stronę domu. Podróż autokarem jest okazją do śpiewania modlitw (Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa) i oglądania filmów. Czas szybko leci i o 21.00 jesteśmy w Słupcu. Dziękujemy Bogu za ten czas dziękczynnej pielgrzymki, za dzieci rocznicowe, i za Wolną i Niepodległą Polskę. Dziękujemy ludziom: pani katechetce Marioli – za pomoc w przygotowaniu pielgrzymki, pani pedagog Joannie Zielińskiej i pani Monice Baran – za profesjonalną opiekę nad dziećmi, dzieciom – za wybranie takiej formy wycieczki i rodzicom– za poświęcony czas, miłą atmosferę i świadectwo wiary. Niech Pan Bóg przez ten czas odbierze sobie chwałę. Bóg zapłać. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.