Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271365
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

"Mama kocha, Mama wie czego każde dziecko chce. Mama kocha, Mama wie najlepiej. Niepotrzebne Mamie brylanty, złoto i korona, ona piękna jest bez tego i błogosławiona. Można Ciebie namalować, można o Tobie śpiewać, bo Ty jesteś najpiękniejsza, bo Ty jesteś Królową Nieba". W piątek 25 maja o godzinie 6.00 rano dzieci, rodzice, wychowawcy, katecheci i ks. Proboszcz wyruszyli do Częstochowy, by w przeddzień Dnia Matki podziękować Niebieskiej Matce za dar Pierwszej Komunii Świętej. Całej drodze towarzyszyła piosenka "Mama Królowa". O godzinie 11.00 grupa dotarła na jasnogórski szczyt i stamtąd wyruszyła na spacer po Jasnej Górze. W pierwszej kolejności dzieci miały okazję zwiedzić Jasnogórski Skarbiec. Od początku istnienia Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze pielgrzymujący tutaj wierni pozostawiali u stóp Czarnej Madonny cenne przedmioty jako wota błagalne lub dziękczynne. Zgodnie z panującym zwyczajem dekorowano nimi ołtarz z cudownym wizerunkiem. Z czasem jednak zaczęło brakować miejsca na ich prezentację, postanowiono więc zbudować specjalne pomieszczenie, nazwane skarbcem. Po zwiedzeniu skarbca grupa udała się na Wały Jasnogórskie. Budowę muru rozpoczęto w 1620 r., z inicjatywy króla Zygmunta III Wazy. Wybudowano je nie tylko dla ochrony obrazu, czy znajdujących się na terenie klasztoru darów wotywnych, ale także biegnącej w pobliżu Częstochowy granicy państwa. Po przybliżeniu pielgrzymom historii wałów i rozmieszczonych wzdłuż nich stacji Drogi Krzyżowej nastąpił czas na drobne zakupy częstochowskich pamiątek. O godzinie 13.15 wszyscy uczestnicy pielgrzymki zebrali się na placu przed Bazyliką Jasnogórską, by wspólnie udać się przed Cudowny Obraz. O godzinie 13.30 odsłonięciem Obrazu rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Marcin Zawada, a kazanie do dzieci wygłosił ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, zachęcając w nim dzieci do cierpliwej modlitwy. Za przykład duchowy podał postawę dziewczynki chorej na białaczkę, która mimo ciężkiej choroby od października nie ustaje w modlitwie, a swoją pogodą ducha zdrowych ludzi często zdumiewa i zmienia. Po Mszy przyszedł czas na sesję filmową i obiad. O godzinie 15.30 grupa wyruszyła w drogę powrotną, robiąc podczas niej małą przerwę na McDonalda. O godzinie 20.45 pielgrzymi wrócili do Słupca. Zmęczeni, ale szczęśliwi, że byli u swojej Niebieskiej Matki. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.