Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271352
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Walizki spakowane, pokoje prawie wysprzątane zatem po Mszy Świętej i śniadaniu możemy ruszać do Nowej Rudy. Wsłuchujemy się jeszcze w dzisiejsze czytanie, w którym Królestwo Boże porównane zostało do "ziarna gorczycy, gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn, wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu". Tak też jest ze słowem Boga i wiarą w Niego prowadzącą do świętości. Po drodze zatrzymujemy się w Miejscu Piastowym, by nawiedzić Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza prowadzone przez kapłanów i braci ze  Zgromadzenia Św. Michała Archanioła /Michalitów/. Założycielem Zgromadzenia jest właśnie błogosławiony Bronisław Markiewicz, polski kapłan, któremu leżał na sercu los osieroconych, biednych dzieci i opuszczonej młodzieży podobnie jak patronowi naszego zimowiska - św. Janowi Bosko. Zakładał ośrodki wychowawcze, szkoły katolickie oraz oratoria w kraju i za granicą. Jeszcze kilka godzin jazdy,  kilka przystanków i będziemy w domu. Dziękujemy Bogu za ten wspólny czas, za ludzi, których spotkaliśmy na swojej drodze, za wszystko co przeżyliśmy i zobaczyliśmy. DZIĘKUJEMY! ks. Marcin

Więcej informacji o zimowisku:  http://swidnica.gosc.pl/doc/4480850.W-Bieszczady-ze-sw-Janem-Bosko

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.