Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271389
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Pobudka o godzinie 6.30, Msza Święta i śniadanie. Dziś na Mszy Św. obchodziliśmy urodziny naszej jubilatki Natalii, która dziś kończy 11 lat. Podczas liturgii Słowa w odniesieniu do Ewangelii, dzisiejszy główny celebrans ks. Michał wspomniał o wizji św. Jana, w której to Matka Boża kazała Mu przygarniać do siebie trudną młodzież. Ks. Michał odniósł się również do Listu Apostolskiego św. Jana Pawła II „Mane nobiscum Domine” (Pozostań z nami Panie) ukazując, że pragniemy i chcemy spotykać się z Panem Jezusem, że jest on nam bardzo bliski, że chcemy Go dotknąć tak jak dotykali Go apostołowie, kiedy szedł i przemawiał do nich, kiedy ich pouczał, czasem zganił. Powiedział tez dziś na Eucharystii ks. Michał, że jesteśmy lepsi od aniołów, bo aniołowie mogą Go wszakże oglądać, adorować ( nawet dosłownie „gapić się” na Niego) takim jakim jest, ale to my ludzie możemy go dotknąć, mało tego możemy go zabrać ze sobą, przyjąć do serca, zanieść drugiemu człowiekowi. Warto być dobrym, przygarnąć drugiego może właśnie tego z marginesu, może tego który ma jakiś problem, może jest mu bardzo ciężko - na wzór św. Jana Bosko. Pierwsze kroki na naszej dzisiejszej trasie skierowane były do Komańczy do  Cerkwi Grekokatolickiej. Ksiądz przedstawił nam historię powstania ww cerkwi, pochodzącej z 1988 roku. Była to pierwsza Cerkiew konsekrowana w powojennej Polsce. Na jej kamiennej podmurówce ustawiono rekonstrukcję drewnianą cerkwi ze wsi Dudyńce w okolicach Sanoka.  Dzieci bardzo chętnie zakupiły ikony jako prezenty dla najbliższych. Kolejny bardzo aktywny dzień na świeżym powietrzu i kolejna szansa na podniesienie swoich umiejętności narciarskich. Bowiem piękny słoneczny dzień na doskonale przygotowanym stoku w Lesku, bardzo sympatyczni instruktorzy ze Szkółki Narciarskiej „REGLE „ wszystko to gwarantowało udaną zabawę na śniegu. Aktywny wypoczynek!  Czy to możliwe?  Dwie godziny na śniegu w ciężkich,  butach narciarskich, opaleni słońcem i chłodzeni wiatrem, radośni bez komórki i komputera. Udowodniliśmy, że taki odpoczynek jest możliwy i sprawia nam ogromną przyjemność.  Wielu z nas zostało „zarażonych” pasją narciarstwa zjazdowego. Krótki odpoczynek podczas obiadokolacji i pełna mobilizacja do wzięcia udziału w Pogodnym wieczorku a na nim między innymi konkurs karaoke, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, podziękowanie wychowawcom. Czeka nas jeszcze pakowanie i wypoczynek przed jutrzejszym wyjazdem! Jadwiga

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.