Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271376
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Zaczynamy dzień Mszą Świętą koncelebrowaną, odprawioną przez naszego gościa księdza Michała Jelonka, który będzie z nami aż do końca obozu oraz księdza Marcina. Ks. Michał w kazaniu wspomniał jak wielką wartość ma Eucharystia. Przytoczył wizję boliwijskiej Mistyczki Catariny Rivas o tym jak aniołowie stróże każdego z ludzi podczas Mszy Św. wychodzą zza każdego człowieka i niosą: I grupa ze złotymi czarami niosąc dary to ludzie którzy wiedzą po co tu przyszli i przynieśli Panu Bogu swoje życie, II grupa ze złożonymi rękami - to ci którzy po prostu przyszli i III grupa aniołowie smutni, ze spuszczonymi głowami reprezentująca tych którzy przyszli tu z przymusu. Ks Michał wspomniał również naszego świętego Jana Bosco, który miał wielki kult Eucharystyczny. Wspomniał również jak przeżywać Mszę tj. aby położyć na ołtarzu wszystkie swoje troski i radości a kapłan podczas kolekty zaniesie te intencje i troski do Dobrego Boga. Po śniadaniu udaliśmy się do Komańczy do Domu Sióstr Nazaretanek, w którym przebywał podczas internowania kardynał Stefan Wyszyński. Tam leczył się, odpoczywał, nawiązywał kontakty z ludźmi i pisał między innymi Jasnogórskie Śluby Narodu oraz Wielką Nowennę przed Milenium Chrztu Polski. Siostra podczas prelekcji przybliżyła nam historię internowania Prymasa Polski. Kolejnym etapem naszego wypoczynku były sporty zimowe. Stok Leskowski przywitał nas przepięknym słońcem, puchem śnieżnym i lekkim mrozem. Szybki podział na grupy zgodnie z zaawansowaniem umiejętności narciarskich umożliwił dzieciom swobodne korzystanie z uroków jazdy pod kontrolą instruktorów narciarskich. Po dwóch godzinach zimowego szaleństwa wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni do Ośrodka. Po obiadokolacji odbyły się zajęcia z profilaktyki oraz  warsztaty decoupage, malowania na szkle, wyklejanek, kolaży przedstawiających postać Jana Bosko. Bardzo pracowity dzień zakończyliśmy około godziny 21.00, bo jutro czeka nas kolejna wyprawa. Uwaga pobudka 5.30 ! Bożena

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.