Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1186020
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Piękny, zimowy dzień powitał nas promieniami słońca i 4 ⁰C mrozem.  Drugi dzień obozu rozpoczęliśmy od najważniejszego spotkania czyli od Mszy Świętej.  Ksiądz Marcin w kazaniu trzymając się  dzisiejszej Ewangelii duchowny powiedział: Diabeł nie mówi, że Boga nie ma. To nie jest jego wynalazek i nigdy jak czytamy Pismo Święte nie próbował wsączyć do głów, że Boga nie ma, bo wystarczy popatrzeć na otaczający nas świat. Diabeł mówi, że BÓG jest tyranem, kimś nieprzewidywalnym, ma mroczne, ukryte intencje. I to próbuje nam wmówić przed spotkaniem z Bogiem miłością. Początkowo na trasie naszego zwiedzania znalazła się Dukla i Pustelnia świętego Jana z Dukli dokąd doszliśmy ośnieżoną, bajkowo piękną drogą. Ojciec Bernard interesująco przedstawił historię Pustelni i świętego Jana z Dukli. Jako ciekawostkę opowiedział dzieciom dlaczego Jan jest patronem lotników. Przekazał wzmiankę o cudownym przeniesieniu Świętego przez anioły na Mszę Świętą we Lwowie. Po ciekawym spotkaniu, zdjęciu pamiątkowym z Ojcem oraz skosztowaniu wody ze źródełka wyruszyliśmy do Cieklina do Muzeum Narciarstwa, im. Stanisława Barabasza. Pokaz multimedialny, wystawa nart z początku  XIX wieku aż do czasów współczesnych to oferta przygotowana przez Muzeum. Ostatnim punktem naszego dzisiejszego zwiedzania był Dębowiec i Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Siostra Zofia przybliżyła historię Orędzia Matki Bożej z La Salette oraz Sanktuarium Dębowcu. Zachęciła młodzież do korzystania z Mszy Świętej, nie używania wulgaryzmów połączonych z imieniem Syna Bożego, codziennego odmawiania pacierza i niedzielnego szanowania Dnia Pańskiego. Po tak bogatej katechezie przyszedł czas na powrót do naszego Ośrodka i obiadokolację. O godzinie 19.00 rozpoczął się Pogodny wieczór z DJ. Znane przeboje przeplatały gry i zabawy. Uwieńczeniem wieczoru był konkurs o Świętym Janie Bosko, w którym bezkonkurencyjna była Monika Bodzek – GRATULACJE. Zmęczeni ale szczęśliwi udaliśmy się na spoczynek. Małgorzata

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.